CIA, SNAJKA, CIA: Sve špijuniraju, ali OVE 2 aplikacije ne mogu
Ako se dopisujete svakog dana, trebali biste da koristite jednu od ove dve, najsigurnije aplikacije.
Vikiliks je u Vault 7 dokumentima, na preko 8.000 strana objavio kako je američka CIA godinama vršila program špijunaže korisnika širom sveta putem mobilnih telefona, interneta, kompjutera, ali i pametnih televizora, kamera i drugih uređaja.
U dokumentima se tvrdilo da CIA efektno može da vrši špijunažu IM (Instant Messaging) aplikacija Signal, Telegram, WhatsApp, Confide i drugih, ali je to samo delimično tačno i u samo posebnim uslovima moguće, uz instalaciju adekvatnih "alata" na telefon.
Procurele stravične vesti: CIA prisluškuje preko TELEVIZIJSKIH UREĐAJA!
Zahvaljujući „End to End“ enkripciji CIA nije u stanju da čita poruke ili ih presretne na putu od uređaja do uređaja. Ipak, ako CIA na neki način ubaci malware u telefon jednog od korisnika, onda će špijunaža biti omogućena. „Ne postoji dokaz da je bilo koji sigurnosni protokol Signal aplikacije ili bilo kog dela sistema probijen CIA špijunažom“, objavila je Open Whisper Systems kompanija, koja stoji iza „End to End“ zaštite za Signal i WhatsApp aplikacije, preneo je TechnoBuffalo sajt.
JEREMIĆ VAM STALNO ISKAČE NA FEJSU? Evo kako da se otarasite dosadnih reklama političara u 4 klika
Dakle, ako nemate malware na svom telefonu, koji bi pročitao poruke iz same aplikacije, ne dok su one u procesu slanja, onda ste potpuno bezbedni sa WhatsApp ili Signal aplikacijom.
Da li moj telefon ima virus?
Možete besplatno da proverite da li vam je telefon zaražen "skidanjem" pouzdane i besplatne smartfon aplikacije, a možete biti prilično sigurni da nemate smartfon malware i ako:
- nemate iskačuće reklame svuda u telefonu
- telefon nije iznenada usporio rad
- ne troši vam se internet iznenada i prekomerno
- ne aktiviraju se aplikacije u pozadini same od sebe