Čuveni muzičar doživeo NAJGORU TRAGEDIJU, a onda je napisao pesmu kroz koju je izbacio PATNJU - Bolna priča stoji iza popularne numere
Pesma opisuje nenadoknadiv gubitak.
Da li ćeš znao moje ime ako te sretnem u raju? Da li bi bilo isto, ako bih te sreo u raju...? Reči su jedne najpoznatijih balada na svetu iza koje stoji najtužnija životna priča i događaj od koga se srce ledi i puca po šavovima.
Verovatno da ne postoji osoba koja nije bar jednom čula Kleptonovu baladu "Tears in Heaven" (Suze na nebu). Emotivnu baladu koju zna gotovo ceo svet, slavni muzičar je objavio još 1991. godine.
Udovica Žarka Lauševića se pojavila na projekciji njegovog poslednjeg filma - on nije dočekao da odgleda ovu ulogu
Snima se četvrti deo filma "Dnevnik Bridžit Džouns"
Tajna Bate Živojinovića koju je odneo u grob: "Supruzi Luli niko nije smeo da kaže šta se tog dana dogodilo"
Pesma je postala preko noći planetarno popularna, a našla se među Top 10 najslušanjijuh u čak 20 zemalja. Osvojila je nagradu "Gremi" za pesmu godine i album godine, kao i za najboljeg muškog izvođača. Sjano, rekli biste, zar ne? San svakog muzičkog autora i kompozitotora, ali to ni izbliza nije bi slučaj. Jer se iza "Suza na nebu" krije tuga i nesreća koja je najgora noćna mora i iskonski strah svakog roditelja.
Iako je doživela internaconalni uspeh, kao i na mnoge druge balade, i na "Suze" je uticao tužan događaj iz života autora. Za Kleptona ova pesma je zapravo bila način da iz sebe izbaci svu bol i patnju koju je osećao nakon tragične smrti svog četvorogodišnjeg sina Konora. Pesma koja opisuje dubok i nenadoknadiv gubitak, tešku bol i neopisivi razdor u duši roditelja koji je izgubio ono najvažnije u životu - dete, dobija sasvim novu dimenziju kada je slušate znajući kome je posvećena.
Tog tragičnog jutra 20. marta 1991. Konor se igrao u stanu u kome je živeo sa svojom majkom, italijanskom glumicom Lori del Santo. Dečak je pao sa 53. sprata nebodera, kroz prozor koji je slučajno ostao otvoren nakon radova koji su majstori prethodno izvodili. Erik Klepton bio je u tom trenutku u hotelu par stotina metara dalje, planirajući da pokupi Konora i odvede ga u zoološki vrt u Central parku.
- Kada sam primio poziv spremao sam se da napustim hotelsku sobu i odem po njega i odvedem ga na ručak i u zoološki vrt. Sa druge strane žice je bila Lori i bila je histerična. Ponavljala je "on je mrtav, on je mrtav...", a ja nisam mogao da nateram sebe da poverujem u to - izjavio je Klepton 1992 u intervjuu za "Britanski žurnal".
Muzičar je dodao da se tog trenutka kada je primio vesti skamenio i zatvorio kao školjka. U tom stanju pomućenog uma, seća se da je potrčao iz hotela prema stanu gde je zatekao ambulantna kola i vatrogasce. Kada je ušao u stan zatekao je pripadnike službe prve pomoći i seća se osećaja kao da se sve to ne dešava njemu.
- Imao sam osećaj tog trenutka kao da sam ušetao u nečiji tuđi život i i dan danas se osećam tako.
Konorova sahrana, kojoj su prisustvovali i Lori i Erik održana je dva dana kasnije u Ripliju u Engleskoj, a samo par dana pre 46. rođendana slavnog umetnika.
Muzičar je opisao vezu sa svojim sinom kao veoma blisku, kakvu nikada u životu nije ostvario ni sa kim do tada. Konoru je pripisao zaslugu za to što je odlučio da zauvek ostavi alkohol i ostane trezan.
Srbija Danas/I.S.