IZ FRANCUSKE U UKRAJINU: Ukradena slika ČUVENOG slikara prešla preko CELE EVROPE!
Pronađena slučajno!
Ukrajinska policija pronašla je vrednu sliku francuskog impresioniste koja je ukradena prošle godine u Nansiju godinu dana nakon što je ukradena u Francuskoj!
DUPLE PRODAJE, LAŽNI VLASNICI I DRUGE PREVARE: Ove tri stvari mora da zna svako ko kupuje ili prodaje stan
Slika Pola Sinjaka pronađena je na drugom kraju Evrope – u Ukrajini. Naime, ukrajinska policija pronašla je nedavno sliku francuskog umetnika iz 1915. godine u Kijevu.
Šef ukrajinske policije saopštio je da je delo ''Luka La Rošel”, na kojoj Sinjak slika francusku luku La Rošel na obali Atlantskog okeana, pronađena u stanu čoveka uhapšenog u Kijevu zbog sumnje da je počinio ubistvo, prenela je agencija AP.
Slika, koja, prema procenama, vredi oko 1,5 miliona evra, ukradena je prošlog maja iz Muzeja lepih umetnosti u francuskom gradu Nansiju.
Čelnici policije saopštili su na konferenciji za novinare u Kijevu da je još nekolicina Ukrajinaca za koje se, takođe, sumnja da su učestvovali u krađi, privedena. Otkrili su, takođe, da su isti ti osumnjičeni, po svoj prilici, umešani i u krađu Renoarove slike u Beču prošle jeseni.
Podsetimo, Pol Sinjak, koji je rođen u Parizu 1863, jedan je od najznačajnijih predstavnika neoimpresionizma. Poznat prevashodno po pejzažima jasnih i svetlećih boja, važio je za teoretičara novih slikarskih tehnika, zaljubljenika u more i jedrenje, a bio je, poput svojih kolega Kamila Pisaroa i Maksimilijana Lisa, i anarhista.
EKSKLUZIVNO! Portret Leonarda da Vinčija PRVI PUT pred očima javnosti!
Rođen u buržoaskoj porodici, nije znao za finansijske poteškoće, a kada je 1880. godine video izložbu Kloda Monea bio je rešen da se posveti slikarstvu. Prve slike Sinjaka dočaravale su pristaništa i luke, teme koje će ga pratiti do kraja života.
BOGATIJI OD KRALJICE ELIZABETE! Kultna grupa KVIN poseduje BASNOSLOVNO bogatstvo!
Za Sinjakovu karijeru ključan je bio susret sa Moneom i Žoržom Seraom 1884. godine, s obzirom na to da od tada primenjuje novu tehniku. Kao ljubitelj mora tokom godina slikao je razne luke po francuskoj obali, a 1892. godine otkrio je Sen Trope. Očaran je bio ovim mestašcem na Azurnoj obali i mnogi su smatrali da je upravo Sinjak „otkrio” Sen Trope, s obzirom na to da je njegov boravak tamo počeo da privlači i druge umetnike, poput Matisa i Bonara.
Nije Sinjak otkrio samo lepote Sen Tropea, već i anarhizma. Čitajući Elisa Reklusa, Kropotkina i Žana Grava privukle su ga anarhističke ideje i vrlo brzo počeo je, uz prijatelje Krosa, Lisa i Pisaroa, da piše za „Nova vremena”. Pomagao je anarhističkom pokretu i finansijski, a osim pozamašnih čekova darivao je i svoje slike.
NEVIĐENA GREŠKA u novoj epizodi "Igre prestola"! Ceo internet BRUJI - ne mogu da im oproste ovoliki PROPUST
Bio je protiv uvreženih konvencija i revolucionarnim je smatrao traganje za harmonijom. Istoriju umetnosti često je posmatrao kroz političku prizmu i zalagao se za socijalnu revoluciju, uz neophodnost umetničke slobode.
Prvi svetski rat bio je vrlo traumatičan po Sinjaka, s obzirom na to da nikako nije mogao da se pomiri s tim da su neki od njegovih saboraca, poput Kropotkina i Grava, postali zagovornici rata. Potpuno demoralisan, tri godine nije ništa slikao, da bi se potom aktivirao u propagiranju mira uz književnike kao što su Barbis i Romen Rolan. Vratio se i kičici i pejzažima Bretanje, Normandije, Korzike, obale Atlantskog okeana. Na poslednjim slikama, koje je uradio, našli su se, opet, veliki brodovi i jedrilice. Preminuo je u Parizu 1935. u 71. godini od sepse.