ИЗ ФРАНЦУСКЕ У УКРАЈИНУ: Украдена слика ЧУВЕНОГ сликара прешла преко ЦЕЛЕ ЕВРОПЕ!
Пронађена случајно!
Украјинска полиција пронашла је вредну слику француског импресионисте која је украдена прошле године у Нансију годину дана након што је украдена у Француској!
ДУПЛЕ ПРОДАЈЕ, ЛАЖНИ ВЛАСНИЦИ И ДРУГЕ ПРЕВАРЕ: Ове три ствари мора да зна свако ко купује или продаје стан
Слика Пола Сињака пронађена је на другом крају Европе – у Украјини. Наиме, украјинска полиција пронашла је недавно слику француског уметника из 1915. године у Кијеву.
Шеф украјинске полиције саопштио је да је дело ''Лука Ла Рошел”, на којој Сињак слика француску луку Ла Рошел на обали Атлантског океана, пронађена у стану човека ухапшеног у Кијеву због сумње да је починио убиство, пренела је агенција АП.
Слика, која, према проценама, вреди око 1,5 милиона евра, украдена је прошлог маја из Музеја лепих уметности у француском граду Нансију.
Челници полиције саопштили су на конференцији за новинаре у Кијеву да је још неколицина Украјинаца за које се, такође, сумња да су учествовали у крађи, приведена. Открили су, такође, да су исти ти осумњичени, по свој прилици, умешани и у крађу Реноарове слике у Бечу прошле јесени.
Подсетимо, Пол Сињак, који је рођен у Паризу 1863, један је од најзначајнијих представника неоимпресионизма. Познат превасходно по пејзажима јасних и светлећих боја, важио је за теоретичара нових сликарских техника, заљубљеника у море и једрење, а био је, попут својих колега Камила Писароа и Максимилијана Лиса, и анархиста.
ЕКСКЛУЗИВНО! Портрет Леонарда да Винчија ПРВИ ПУТ пред очима јавности!
Рођен у буржоаској породици, није знао за финансијске потешкоће, а када је 1880. године видео изложбу Клода Монеа био је решен да се посвети сликарству. Прве слике Сињака дочаравале су пристаништа и луке, теме које ће га пратити до краја живота.
БОГАТИЈИ ОД КРАЉИЦЕ ЕЛИЗАБЕТЕ! Култна група КВИН поседује БАСНОСЛОВНО богатство!
За Сињакову каријеру кључан је био сусрет са Монеом и Жоржом Сераом 1884. године, с обзиром на то да од тада примењује нову технику. Као љубитељ мора током година сликао је разне луке по француској обали, а 1892. године открио је Сен Тропе. Очаран је био овим месташцем на Азурној обали и многи су сматрали да је управо Сињак „открио” Сен Тропе, с обзиром на то да је његов боравак тамо почео да привлачи и друге уметнике, попут Матиса и Бонара.
Није Сињак открио само лепоте Сен Тропеа, већ и анархизма. Читајући Елиса Реклуса, Кропоткина и Жана Грава привукле су га анархистичке идеје и врло брзо почео је, уз пријатеље Кроса, Лиса и Писароа, да пише за „Нова времена”. Помагао је анархистичком покрету и финансијски, а осим позамашних чекова даривао је и своје слике.
НЕВИЂЕНА ГРЕШКА у новој епизоди "Игре престола"! Цео интернет БРУЈИ - не могу да им опросте оволики ПРОПУСТ
Био је против уврежених конвенција и револуционарним је сматрао трагање за хармонијом. Историју уметности често је посматрао кроз политичку призму и залагао се за социјалну револуцију, уз неопходност уметничке слободе.
Први светски рат био је врло трауматичан по Сињака, с обзиром на то да никако није могао да се помири с тим да су неки од његових сабораца, попут Кропоткина и Грава, постали заговорници рата. Потпуно деморалисан, три године није ништа сликао, да би се потом активирао у пропагирању мира уз књижевнике као што су Барбис и Ромен Ролан. Вратио се и кичици и пејзажима Бретање, Нормандије, Корзике, обале Атлантског океана. На последњим сликама, које је урадио, нашли су се, опет, велики бродови и једрилице. Преминуо је у Паризу 1935. у 71. години од сепсе.