Izložba posvećena narodnim običajima Srba, koja je bila zabranjena od strane kandidata za predsednika Hrvatske, ipak predstavljena publici u Zagrebu
Gradonačelnik je zbog svog poteza doživeo veliku osudu javnosti.
U "Galeriji na katu" zagrebačkog Kulturnom informativnom centru, otvorena je izložba pod nazivom "Susret na Tromeđi", autorke Inie Herenčić. Izložba je nastala u produkciji "Srpskog narodnog vijeća", a posvećena je upravo srpskim narodnim običajima.
Zbog ove izložbe podigla se velika bura u javnosti, s obzirom da je prvobitno bila zabranjena od strane gradonačelnika Sinja, Mira Bulja, koji je bio i kandidat za predsednika Republike Hrvatske.
Izložba fotografija pod nazivom "Susret na Tromeđi" predstavlja seriju snimaka, koja osvetljava kulturnu manifestaciju "Sijelo Tromeđe", koja se već više od pola veka održava u selu Strmica.
Ova manifestacija je prilika da se predstave narodni običaji Srba iz Hrvatske, ali i onih iz susednih zemalja.
Pored kulturnih društava iz Srbije i Bosne i Hercegovine, u poslednjim godinama sve češće učestvuju i ansambli iz Slovenije, koji se uglavnom bave folklorom. Na "Sijelu Tromeđe" redovno nastupaju i društva sa područja Like, Bukovice, Banije, ali i iz drugih obližnjih krajeva.
Na ovom događaju, posetioci mogu da uživaju u izvornom kulturnom nasleđu dinarskog regiona.
- Tromeđa je u prvom redu stvarna, konkretna geografska odrednica uskog prostora na kojem se dodiruju Lika, Dalmacija i Bosna te na kojem su kroz istoriju postojale različite kulture i međusobno se isprepletale, kultura hrvatskih Srba, Hrvata i Bošnjaka. Ta tromeđa, u geografskom smislu granice, razgraničenja, na fotografijama Inije Herenčić ne postoji. Na njenim fotografijama ostaje zabeležena ona druga tromeđa, tromeđa prošlosti, sadašnjosti i budućnosti, koja se pretače i rastače u prizorima koji podjednako mogu biti sada i ovde, a mogu biti i tamo i onda, pre ili posle - navodi u katalogu izložbe Ana Žanko.
Ovaj kulturni događaj trebao je biti otvoren prošle godine u Sinju, međutim nakon sramne cenzure Mira Bulja, a koja je naletela na veliku osudu javnosti, premešten je u Zagreb.