Изложба посвећена народним обичајима Срба, која је била забрањена од стране кандидата за председника Хрватске, ипак представљена публици у Загребу
Градоначелник је због свог потеза доживео велику осуду јавности.
У "Галерији на кату" загребачког Културном информативном центру, отворена је изложба под називом "Сусрет на Тромеђи", ауторке Иние Херенчић. Изложба је настала у продукцији "Српског народног вијећа", а посвећена је управо српским народним обичајима.
Због ове изложбе подигла се велика бура у јавности, с обзиром да је првобитно била забрањена од стране градоначелника Сиња, Мира Буља, који је био и кандидат за председника Републике Хрватске.
Изложба фотографија под називом "Сусрет на Тромеђи" представља серију снимака, која осветљава културну манифестацију "Сијело Тромеђе", која се већ више од пола века одржава у селу Стрмица.
Ова манифестација је прилика да се представе народни обичаји Срба из Хрватске, али и оних из суседних земаља.
Поред културних друштава из Србије и Босне и Херцеговине, у последњим годинама све чешће учествују и ансамбли из Словеније, који се углавном баве фолклором. На "Сијелу Тромеђе" редовно наступају и друштва са подручја Like, Буковице, Баније, али и из других оближњих крајева.
На овом догађају, посетиоци могу да уживају у изворном културном наслеђу динарског региона.
- Тромеђа је у првом реду стварна, конкретна географска одредница уског простора на којем се додирују Лика, Далмација и Босна те на којем су кроз историју постојале различите културе и међусобно се испреплетале, култура хрватских Срба, Хрвата и Бошњака. Та тромеђа, у географском смислу границе, разграничења, на фотографијама Иније Херенчић не постоји. На њеним фотографијама остаје забележена она друга тромеђа, тромеђа прошлости, садашњости и будућности, која се претаче и растаче у призорима који подједнако могу бити сада и овде, а могу бити и тамо и онда, пре или после - наводи у каталогу изложбе Ана Жанко.
Овај културни догађај требао је бити отворен прошле године у Сињу, међутим након срамне цензуре Мира Буља, а која је налетела на велику осуду јавности, премештен је у Загреб.