Najveći SPORTISTA MEĐU GLUMCIMA: Severin Bijelić se u jednom danu TAKMIČIO u čak četiri sporta
Mlađim generacijam ostaće upamćen kao nervozni kauboj iz filma "Put oko sveta" sa Čkaljom.
Zvali su ga Tom Sojer sa Senjaka. Od oca Krajišnika je nasledio snažnu građu, od majke Poljakinje ljubav ka sportu. Glumac Severin Bijelić, istakao se kao sjajan plivač, vaterpolista, fudbaler, skijaš, hokejaš, kuglaš... u svim sportovima je bio sjajan, ali se odlučio da gluma bude prioritet.
Severin Bijelić je sve pretvarao u uspeh.
PROFESIONALIZAM KRISTIJANA BEJLA U PAR FOTOGRAFIJA: Za godinu dana izgubi 40 kilograma, pa za par meseci doda 60
Rođen je 1921. godine, i to u garderobi Narodnog pozorišta između dva čina jedne drame kao prvenac tadašnjeg scenografa Jovana Bijelića. I pre Drugog svetskog rata je bio golman BASK-a, gde je zamenio čuvenog "El grande" Milovana Jakšića, golmana reprezentacije Srbije u Montevideu. Branio je gol omladinske reprezentacije, a po završetku rata je činio prvu generaciju Crvene zvezde i bio jedan od osnivača. Upisao je sedam utakmica za crveno-bele, ali se brzo prebacio na druge sportove, jer je, kako sam priznaje, mrzeo fudbal.
Bio je član vaterpolo kluba Crvena zvezda, da bi potom nastupao i za Partizan.
Za Bijelića se vezuje neverovatna činjenica da je u jednom danu uspeo da se takmiči u tri sporta: skijanju, plivanju i fudbalu. Ujutru je u trci na skijama na Kopaoniku osvojio prvo mestu, potom seo u automobil, došao u Beograd i odigrao popodne utakmicu. Neverovatan dan je završio tako što je otišao na prvenstvo u plivanju i postavio novi državni rekord na 200 metara prsno. Ni to mu nije bilo dovoljno, nego je kasnije te večeri odradio i trening utakmicu sa reprezentacijom Beograda u hokeju na ledu.
Međutim, ta svestranost u sportu kao da ga je i udaljila od istog. Ubrzo se posvetio svojoj drugoj ljubavi - glumi i od 1949. godine postao član beogradskog Narodnog pozorišta. Igrao je u više desetina filmova, među kojima i u čuvenom "Kad budem mrtav i beo" Živojina Pavlovića sa Draganom Nikolićem 1967. godine.
Pet godina kasnije ironija sudbine se poigrala sa Severinom. Tokom letovanja u Veloj Luci na Korčuli, posle plivanja mu je pozlilo. Srčani udar u 52. godini. Spasa mu nije bilo.
Severin Bijelić je nekoliko dana kasnije sahranjen u Aleji zaslužnih građana u Beogradu.