BEZ GOLOVA U DERBIJU EURA! Čudan OFSAJD spasao Franzuce

21.06.2024. 23:04
Francuska - Holandija
Francuska - Holandija / Izvor: Tanjug/AP photo/Sergei Grits

Bez pobednika u derbiju grupe D između Francuske i Holandije, pa posle dva kola obe reprezentacije imaju po 4 boda. Večeras u Lajpcigu 0:0.

Prvo poluvreme je bilo za zaborav, golova nije bilo, iako su Francuzi bili nešto agilniji, konkretniji u napadu. Falilo im je koncentracije, verovatno i napadači poput Žirua ili Embapea, uglavnom, Grizman i Tiram se nisu najbolje snalazili kada je to bilo najpotrebnije.

Već na startu odlična akcija Holandije, Manjan je fantastično intervenisao posle udarca Frimponga. Na drugoj strani odlična akcija Francuske, Grizman je šutirao odlično sa oko 20 metara, ali je golman "Lala" odbranio krajnjim naporom.

Grizman je imao veliku šansu kada se spetljao pred golom Verbrugena.

Novu šansu je imao Markus Tiram koji je iskosa sa desne strane šutirao pored gola, igrao se 29. minut kada je još jedna prilika Francuza propala.

Daleko od toga da Holanđani nisu pretili, imali su par ozbiljnih napada, ali im je falio završni pas i veća koncentracija u završnici.

Beležimo i šut glavom Antoana Grizmana, ali nije bilo dovoljno snažno i precizno.

I drugo poluvreme je bilo u istom ritmu, početak je nagoveštavao jalovu inicijativu Francuza, ali nije baš tako bilo, Francuzi su krenuli jako.

Tiram je u 60. minutu imao solidan udarac sa distance, ali je lopta prozujala pored stative, a onda dva minuta kasnije pokušaj glavom Čuamenija, lopta je proletela preko gola.

U 65. minutu nova šansa za Francuze, Kante dodaje do Grizmana, ponovo je bio donekle i iznenađen što je lopta prošla do njega, pa je loše reagovao pred golom holandskog golmana, Verbrugen je odbranio. U 68. minutu udarac Dembelea koji je otišao preko gola, praktično je u tim momentima visio gol u vazduhu.

I onda šok za Francuze, ali samo na kratko!

Holanđani su krenuli u kontru, igrao se 69. minut kada je Ćavi Simons dočekao odbitak, šutirao i pogodio, ali... Ofsajd! Damfriz je ostao pored Manjana, zasmetao mu, VAR je na kraju doneo konačnu odluku da ostaje 0:0.

Dva minuta se čekalo na odluku, očigledno je da su vagali u VAR sobi, ofsajd koji je za duboku analizu jer se postavlja pitanje da li bi Manjan uopšte i mogao da reaguje da Damfriz nije bio tu.

U igru je Dešan poslao Komana i Žirua, ali je VAR situacija očigledno uticala na jedne i na druge, tempo je bio dosta slabiji do kraja utakmice.

Posle dva kola, Holandija i Francuska imaju po 4 boda, Austrija je na 3, Poljaci ostaju bez bodova.