БЕЗ ГОЛОВА У ДЕРБИЈУ ЕУРА! Чудан ОФСАЈД спасао Франзуце

21.06.2024. 23:04
Francuska - Holandija
Француска - Холандија / Извор: Танјуг/АП пхото/Сергеи Гритс

Без победника у дербију групе Д између Француске и Холандије, па после два кола обе репрезентације имају по 4 бода. Вечерас у Лајпцигу 0:0.

Прво полувреме је било за заборав, голова није било, иако су Французи били нешто агилнији, конкретнији у нападу. Фалило им је концентрације, вероватно и нападачи попут Жируа или Ембапеа, углавном, Гризман и Тирам се нису најбоље сналазили када је то било најпотребније.

Већ на старту одлична акција Холандије, Мањан је фантастично интервенисао после ударца Фримпонга. На другој страни одлична акција Француске, Гризман је шутирао одлично са око 20 метара, али је голман "Лала" одбранио крајњим напором.

Гризман је имао велику шансу када се спетљао пред голом Вербругена.

Нову шансу је имао Маркус Тирам који је искоса са десне стране шутирао поред гола, играо се 29. минут када је још једна прилика Француза пропала.

Далеко од тога да Холанђани нису претили, имали су пар озбиљних напада, али им је фалио завршни пас и већа концентрација у завршници.

Бележимо и шут главом Антоана Гризмана, али није било довољно снажно и прецизно.

И друго полувреме је било у истом ритму, почетак је наговештавао јалову иницијативу Француза, али није баш тако било, Французи су кренули јако.

Тирам је у 60. минуту имао солидан ударац са дистанце, али је лопта прозујала поред стативе, а онда два минута касније покушај главом Чуаменија, лопта је пролетела преко гола.

У 65. минуту нова шанса за Французе, Канте додаје до Гризмана, поново је био донекле и изненађен што је лопта прошла до њега, па је лоше реаговао пред голом холандског голмана, Вербруген је одбранио. У 68. минуту ударац Дембелеа који је отишао преко гола, практично је у тим моментима висио гол у ваздуху.

И онда шок за Французе, али само на кратко!

Холанђани су кренули у контру, играо се 69. минут када је Ћави Симонс дочекао одбитак, шутирао и погодио, али... Офсајд! Дамфриз је остао поред Мањана, засметао му, ВАР је на крају донео коначну одлуку да остаје 0:0.

Два минута се чекало на одлуку, очигледно је да су вагали у ВАР соби, офсајд који је за дубоку анализу јер се поставља питање да ли би Мањан уопште и могао да реагује да Дамфриз није био ту.

У игру је Дешан послао Комана и Жируа, али је ВАР ситуација очигледно утицала на једне и на друге, темпо је био доста слабији до краја утакмице.

После два кола, Холандија и Француска имају по 4 бода, Аустрија је на 3, Пољаци остају без бодова.