Ovo može biti najtragičniji momenat u istoriji gruzijskog fudbala - evo kako i evo zašto (VIDEO)

22.06.2024. 18:10
Završnica meča
Završnica meča / Izvor: Twitter printscreen/ PushGoals

Fudbalske reprezentacije Češke i Gruzije odigrale su 1:1 u meču drugog kola F grupe Evropskog prvenstva u Nemačkoj. Rezultat ne odgovara nijednima, pa ostaje da se nadaju pozitivnom raspletu posle trećeg kola i eventualnom prolasku u osminu finala.

Giorgi Mikautadze je doneo prednost Gruzijcima sa bele tačke u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena, da bi Patrik Šik izjednačio u 59. minutu.

Češka je na kraju je krenula na ceo plen, što im se umalo obilo o glavu nakon kontranapada u petom minutu nadoknade.

Odlično su krenuli Gruzijci ka golu rivala, stvorili sebi veliku šansu i na kraju je loptu u šesnaestercu primirio Saba Lobjanidze, ali je gađao užasno.

Preko gola je šutirao i vidno se uplašio da postane junak.

Ovo je inače prvo veliko takmičenje za Gruziju i vrlo lako se može desiti da zbog promašaja Lobjanidzea ne uđu u osminu finala, što bi bio nezapamćen uspeh.