Ово може бити најтрагичнији моменат у историји грузијског фудбала - ево како и ево зашто (ВИДЕО)

22.06.2024. 18:10
Završnica meča
Завршница меча / Извор: Twitter printscreen/ ПусхГоалс

Фудбалске репрезентације Чешке и Грузије одиграле су 1:1 у мечу другог кола Ф групе Европског првенства у Немачкој. Резултат не одговара ниједнима, па остаје да се надају позитивном расплету после трећег кола и евентуалном проласку у осмину финала.

Гиорги Микаутадзе је донео предност Грузијцима са беле тачке у четвртом минуту надокнаде првог полувремена, да би Патрик Шик изједначио у 59. минуту.

Чешка је на крају је кренула на цео плен, што им се умало обило о главу након контранапада у петом минуту надокнаде.

Одлично су кренули Грузијци ка голу ривала, створили себи велику шансу и на крају је лопту у шеснаестерцу примирио Саба Лобјанидзе, али је гађао ужасно.

Преко гола је шутирао и видно се уплашио да постане јунак.

Ово је иначе прво велико такмичење за Грузију и врло лако се може десити да због промашаја Лобјанидзеа не уђу у осмину финала, што би био незапамћен успех.