SRBIJA OSTAJE POSLEDNJA: Englezi i Danci remizirali, zakuvalo se dobro u našoj grupi (VIDEO)

20.06.2024. 19:52
Danska - Engleska
Danska - Engleska / Izvor: Tanjug/AP Photo/Themba Hadebe

Završeno je drugo kolo u grupi C na Evropskom prvenstvu u fudbalu. Engleska i Danska su odigrale 1:1, a u okviru iste grupe nastupa i Srbija.

Poveli su Englezi u ranoj fazi susreta. Hari Kejn se snašao u 18. minutu posle gužve u šesnaestercu Danaca i rutinski postigao pogodak.

Ubrzo su danski fudbaleri krenuli sa protivudarima.

Blizu je bio Džonas Vind u 32. minutu da izjednači, ali je loše šutirao glavom iz izgledne situacije.

Ipak, već dva minuta kasnije briljantni Morten Hjulmand je opalio sa preko 25 metara i pogodio mrežu.

Od stative se lopta odbila u gol, a sasvim nemoćan je bio Džordan Pikford.

Do kraja poluvremena nije bilo prevelikih prilika, a u nastavku su Englezi krenuli nešto oštrije. Prvo preko Rajsa, pa onda i Sake i Fodena nanizali su nekoliko izglednih situacija do 60. minuta, međutim bez uspeha.

Danci su bili odlični i imali nekoliko dobrih akcija, u 73. minutu Hojbjerg je vrhunski šutirao, ali isto tako je Pikford odbranio udarac u donji levi ugao. Istog igrača je sprečio da pogodi mrežu i četiri minuta kasnije, ali i u 85. minutu. Danska je dakle u poslednjoj četvrtini meča imala nekoliko zaista fantastičnih prilika.

Do kraja susreta nije bilo velikih šansi i ostalo je 1:1.

Posle dva kola u grupi C, Englezi imaju četiri boda, Danska i Slovenija po dva, a Srbija je poslednja sa jednim bodom. U poslednjem meču igraju Danci i Srbi, odnosno Engleska i Slovenija.