СРБИЈА ОСТАЈЕ ПОСЛЕДЊА: Енглези и Данци ремизирали, закувало се добро у нашој групи (ВИДЕО)

20.06.2024. 19:52
Danska - Engleska
Данска - Енглеска / Извор: Танјуг/АП Photo/Themba Хадебе

Завршено је друго коло у групи Ц на Европском првенству у фудбалу. Енглеска и Данска су одиграле 1:1, а у оквиру исте групе наступа и Србија.

Повели су Енглези у раној фази сусрета. Хари Кејн се снашао у 18. минуту после гужве у шеснаестерцу Данаца и рутински постигао погодак.

Убрзо су дански фудбалери кренули са противударима.

Близу је био Џонас Винд у 32. минуту да изједначи, али је лоше шутирао главом из изгледне ситуације.

Ипак, већ два минута касније бриљантни Мортен Хјулманд је опалио са преко 25 метара и погодио мрежу.

Од стативе се лопта одбила у гол, а сасвим немоћан је био Џордан Пикфорд.

До краја полувремена није било превеликих прилика, а у наставку су Енглези кренули нешто оштрије. Прво преко Рајса, па онда и Саке и Фодена нанизали су неколико изгледних ситуација до 60. минута, међутим без успеха.

Данци су били одлични и имали неколико добрих акција, у 73. минуту Хојбјерг је врхунски шутирао, али исто тако је Пикфорд одбранио ударац у доњи леви угао. Истог играча је спречио да погоди мрежу и четири минута касније, али и у 85. минуту. Данска је дакле у последњој четвртини меча имала неколико заиста фантастичних прилика.

До краја сусрета није било великих шанси и остало је 1:1.

После два кола у групи Ц, Енглези имају четири бода, Данска и Словенија по два, а Србија је последња са једним бодом. У последњем мечу играју Данци и Срби, односно Енглеска и Словенија.