Nemci uz dosta MUKA zasluženo idu dalje

29.06.2024. 20:19
Nemačka - Danska
Nemačka - Danska / Izvor: Tanjug/AP Photo/Andreea Alexandru

Fudbalska reprezentacija Nemačke u Dortmundu je savladala sa 2:0 Dansku u drugom meču osmine finala Šampionata Evrope. Posle dva poništena gola (po jedan na obe strane) iz jedanaesterca je Kaj Haverc doneo prednost Pancerima, a konačnih 2:0 je postavio Džamal Musijala. U četvrfinalu čekaju boljeg iz duela Španija - Gruzija.

Nije bilo golova u prvom poluvremenu, ali Nemci jesu zatresli mrežu na samom početku. Ipak, faul prilikom građenja je doneo da Nik Šloterbek ne bude strelac već u četvrtom minutu.

Zanimljiva situacija je viđena u 36. minutu kada je sudija prekinuo meč i poslao igrače u svlačionicu zbog grmljavine.

Pokazano je da je sigurnost igrača na prvom mestu iako u Evropi nije baš kao u Kambodži normalno da neko čak i izgubi život usled grmljavine.

NEMAČKA - DANSKA 2:0 (0:0)

Strelac: Haverc 53, Musijala 68.

Stadion: Vestfalen - Dortmund

Gledalaca: 62.000

Sudija: Majkl Oliver (Engleska)

NEMAČKA: Nojer, Kimih, Ridiger, Šloterbek, Raum (od 81. Virc), Kros, Andrih (od 64. Filkrug), Sane, Gundogan (od 64. Džan), Musijala (od 81. Henrihs), Haverc.

DANSKA: Šmajhel, Andersen, Vestergor, Kristensen (od 81. Burn Larsen), Bah, Dilejni (od 70. Norgor), Hejbjerg, Mele, Eriksen (pd 81. Damsgor), Skov Olsen (od 70. J. Poulsen), Hejlund (od 81. Hejlund).

Malo pošto je počelo drugo poluvreme gol su postigli Danci. Iako je delovalo da je sve normalno mali ofsajd je poništio pogodak Andersena u 49. minutu. Onda je isti igrač samo tri minuta kasnije odigrao rukom i napravio penal.

Kaj Haverc je bio vrlo precizan i doneo je Nemcima vođstvo od 1:0.

Isti igrač je zatim promašio stoprocentnu šansu, ali nije Džamal Musijala koji je u 68. minutu pogodio Šmajhelovu mrežu.

Do kraja susreta je bilo mnogo uzbuđenja, ali nije došlo do promene rezultata.

Kako je tekao meč možete pročitati ovde:

KRAJ - 2:0

Mogli su Nemci na kraju još jednom da postignu gol, ali sjajni Šmajhel je opet odlično intervenisao posle šuta Haverca.

90+1'

Poništen gol Virca

Opet se tresla mreže Šmajhela, ali je strelac Virc bio u ofsajdu.

90'

Igraće je još PET minuta

Sve je manje vremena zab Dance.

89'

Šmajhel odličan

Virc je pucao, ali siguran je golman Danske.

81'

Danci kreću na sve ili ništa

Izmene su napravljene, ali mače su im šanse da dođu do produžetka.

68'

Musijala 2:0

Prelep gol Nemaca. Nojer je ispucao do Džamala Musijale koji dovodi Nemce na korak od četvrtfinala.

66'

Nojer je spasio Dance

Odlična prilika za Dance, ali šut Hojlunda je odbranio golman Nemačke.

59'

Obrukao se Haverc

Neverovatan prijem lopte napadača Nemačke. Izašao je ispred Šmajhela, ali je promašio ceo gol.

53'

GOOOL 1:0

Kaj Haverc je bio siguran sa 11 metara.

52'

Penal za Nemačku

Andersonu je prvo poništen gol, a zatim je isti igrač igrao rukom i skrivio jedanaesterac.

49'

Tresla se Nojerova mreža, ali pogodak ne važi

Joakim Andersen je postigao gol, ali je zbog ofsajda poništen.

Krenulo je drugo poluvreme

Sudija je gledao u nebo i moguć je novi prekid uskoro.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Konačno smo stigli do odmora. Posle mnogo šansi i prekida zbog grmljavine završen je prvi deo bez golova.

45'

Najbolja prilika za Dansku

Fenomenalna kontra. Hejlund je bio jedan na jedan sa Nojerom i Nemac je izašao kao pobednik.

42'

Lepa prilika za Dance

Šloterbek je izbgubio loptu u svom kaznenom prostoru, do nje je došao Hejlund i šutirao u spoljni deo mreže.

39'

Nemci dva puta pripretili

Prvo je Haverc pretio nakon centaršuta Rauma, ali je lopta išla pravo u Šmajhela, a potom i Šloterbek glavom, ali pored gola.

Nastavljena je utakmica

Ima još devet minuta do poluvremena.

Igrači su ponovo na terenu

Očekuje se uskoro nastavak duela.

Ekipe su se povukle u svlačionicu

Zbog lošeg vremena za sada je bez fudbala u Dortmundu.

36'

PREKID

Utakmica je prekinuta u 36. minutu zbog grmljavine.

24'

Prete i Danci

Prva velika prilika za Fansku. Mele je mogao i bolje da šutne.

11'

Nova prilika za Nemce

Haverc je gađao iz prve, a teškom mukom je tu žabicu odbranio Kasper Šmajhel.

7'

Šmajhel spašava Dance

Izvrstan udarac Kimiha, ali golman Danske je brilijantno intervenisao.

4'

Poništen gol Nemačke

Domaćin je preko Nika Šloterbeka pogodio, ali je sudija svirao prekršaj. Sumnjiva situacija.

POČELA JE UTAKMICA

Pre ovog susreta u međusobnim duelima Nemci imaju svega dve pobede, dok su Danci slavili u četiri navrata, a pet mečeva završeno je bez pobednika.

Poslednji susret odigrali su 2021. godine, kada je meč okončan bez pobednika - 1:1.