Немци уз доста МУКА заслужено иду даље

29.06.2024. 20:19
Nemačka - Danska
Немачка - Данска / Извор: Танјуг/АП Пхото/Андрееа Alexandru

Фудбалска репрезентација Немачке у Дортмунду је савладала са 2:0 Данску у другом мечу осмине финала Шампионата Европе. После два поништена гола (по један на обе стране) из једанаестерца је Кај Хаверц донео предност Панцерима, а коначних 2:0 је поставио Џамал Мусијала. У четврфиналу чекају бољег из дуела Шпанија - Грузија.

Није било голова у првом полувремену, али Немци јесу затресли мрежу на самом почетку. Ипак, фаул приликом грађења је донео да Ник Шлотербек не буде стрелац већ у четвртом минуту.

Занимљива ситуација је виђена у 36. минуту када је судија прекинуо меч и послао играче у свлачионицу због грмљавине.

Показано је да је сигурност играча на првом месту иако у Европи није баш као у Камбоџи нормално да неко чак и изгуби живот услед грмљавине.

НЕМАЧКА - ДАНСКА 2:0 (0:0)

Стрелац: Хаверц 53, Мусијала 68.

Стадион: Вестфален - Дортмунд

Гледалаца: 62.000

Судија: Мајкл Оливер (Енглеска)

НЕМАЧКА: Нојер, Кимих, Ридигер, Шлотербек, Раум (од 81. Вирц), Крос, Андрих (од 64. Филкруг), Сане, Гундоган (од 64. Џан), Мусијала (од 81. Хенрихс), Хаверц.

ДАНСКА: Шмајхел, Андерсен, Вестергор, Кристенсен (од 81. Бурн Ларсен), Бах, Дилејни (од 70. Норгор), Хејбјерг, Меле, Ериксен (пд 81. Дамсгор), Сков Олсен (од 70. Ј. Поулсен), Хејлунд (од 81. Хејлунд).

Мало пошто је почело друго полувреме гол су постигли Данци. Иако је деловало да је све нормално мали офсајд је поништио погодак Андерсена у 49. минуту. Онда је исти играч само три минута касније одиграо руком и направио пенал.

Кај Хаверц је био врло прецизан и донео је Немцима вођство од 1:0.

Исти играч је затим промашио стопроцентну шансу, али није Џамал Мусијала који је у 68. минуту погодио Шмајхелову мрежу.

До краја сусрета је било много узбуђења, али није дошло до промене резултата.

Како је текао меч можете прочитати овде:

КРАЈ - 2:0

Могли су Немци на крају још једном да постигну гол, али сјајни Шмајхел је опет одлично интервенисао после шута Хаверца.

90+1'

Поништен гол Вирца

Опет се тресла мреже Шмајхела, али је стрелац Вирц био у офсајду.

90'

Играће је још ПЕТ минута

Све је мање времена заб Данце.

89'

Шмајхел одличан

Вирц је пуцао, али сигуран је голман Данске.

81'

Данци крећу на све или ништа

Измене су направљене, али маче су им шансе да дођу до продужетка.

68'

Мусијала 2:0

Прелеп гол Немаца. Нојер је испуцао до Џамала Мусијале који доводи Немце на корак од четвртфинала.

66'

Нојер је спасио Данце

Одлична прилика за Данце, али шут Хојлунда је одбранио голман Немачке.

59'

Обрукао се Хаверц

Невероватан пријем лопте нападача Немачке. Изашао је испред Шмајхела, али је промашио цео гол.

53'

ГОООЛ 1:0

Кај Хаверц је био сигуран са 11 метара.

52'

Пенал за Немачку

Андерсону је прво поништен гол, а затим је исти играч играо руком и скривио једанаестерац.

49'

Тресла се Нојерова мрежа, али погодак не важи

Јоаким Андерсен је постигао гол, али је због офсајда поништен.

Кренуло је друго полувреме

Судија је гледао у небо и могућ је нови прекид ускоро.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

Коначно смо стигли до одмора. После много шанси и прекида због грмљавине завршен је први део без голова.

45'

Најбоља прилика за Данску

Феноменална контра. Хејлунд је био један на један са Нојером и Немац је изашао као победник.

42'

Лепа прилика за Данце

Шлотербек је избгубио лопту у свом казненом простору, до ње је дошао Хејлунд и шутирао у спољни део мреже.

39'

Немци два пута припретили

Прво је Хаверц претио након центаршута Раума, али је лопта ишла право у Шмајхела, а потом и Шлотербек главом, али поред гола.

Настављена је утакмица

Има још девет минута до полувремена.

Играчи су поново на терену

Очекује се ускоро наставак дуела.

Екипе су се повукле у свлачионицу

Због лошег времена за сада је без фудбала у Дортмунду.

36'

ПРЕКИД

Утакмица је прекинута у 36. минуту због грмљавине.

24'

Прете и Данци

Прва велика прилика за Фанску. Меле је могао и боље да шутне.

11'

Нова прилика за Немце

Хаверц је гађао из прве, а тешком муком је ту жабицу одбранио Каспер Шмајхел.

7'

Шмајхел спашава Данце

Изврстан ударац Кимиха, али голман Данске је брилијантно интервенисао.

4'

Поништен гол Немачке

Домаћин је преко Ника Шлотербека погодио, али је судија свирао прекршај. Сумњива ситуација.

ПОЧЕЛА ЈЕ УТАКМИЦА

Пре овог сусрета у међусобним дуелима Немци имају свега две победе, док су Данци славили у четири наврата, а пет мечева завршено је без победника.

Последњи сусрет одиграли су 2021. године, када је меч окончан без победника - 1:1.