NEMCI OSTAJU NA PRVOM MESTU: Filkrug u NADOKNADI srušio hrabru Švajcarsku!

23.06.2024. 20:48
Nemačka reprezentacija
Nemačka reprezentacija / Izvor: Tanjug/AP photo/Frank Augstein

Fudbaleri reprezentacije Nemačke i Švajcarske remizirali su u Frankfurtu 1:1 u poslednjoj utakmici grupne faze Evropskog prvenstva.

Možda su Nemci sve vreme imali terensku inicijativu i posed, ali Švajcarci su bili ti koji su bolje izgledali sa svojom jasnom idejom da ostanu neporaženi. U tome su i uspeli.

Od samog starta, tim Julijana Nagelsmana je nametnuo svoju igru, Džamal Musijala je pravio probleme po čitavom terenu, pa je ubrzo i došao gol za promenu rezultata, ali je on naknadno poništen nakon reakcije VAR sobe.

UEFA EURO, Grupa A, 3. kolo

NEMAČKA - ŠVAJCARSKA 1:1

Strelci: Ndoje '28, Filkrug 90+2

Stadion: Dojče Bank Park, Frankfurt.

Sudija: Danijele Orsato (Italija)

ŠVAJCARSKA (3-4-2-1): Zomer, Šer, Akanđi, Rodrigez – Vidmer, Frojler, Džaka, Ebišer – Ndoje (od 65. Amduni), Rider (od 65. Vargas) – Embolo (od 65. Dua).

NEMAČKA (4-2-3-1): Nojer – Kimih, Ridiger, Ta (od 61. Šloterbek), Mitelštet (od 61. Raum) – Andrih (od 65. Bajer), Kros – Musijala (od 76. Filkrug), Gundogan, Virc (od 76. Sane) – Haverc.

Musijala je napravio prekršaj pred golom Švajcarske, lopta je u nastavku akcije došla do Roberta Endriha koji je šutirao sa distance, a Jan Zomer katastrofalnom reakcijom doneo kratkotrajnu radost Nemcima.

Nastavili su domaćini da dominiraju, dok su Švajcarci po prvi put došli do trećine terena rivala tek u 28. minutu. A, tada – gol! Prvo je Granit Džaka bio odličan u presingu na Tonija Krosa, akciju je nastavio Fabijan Rider, prosledio loptu Remu Frojleru čiji centaršut odlično u gol pretvara Dan Ndoje za šok u Frankfurtu!

Slika se nije mnogo menjala. Švajcarci disciplinovani, fenomenalno su poštovali zadatke selektora Murata Jakina, a čak i kada je bilo nedostataka odbrana iskakao je neko iz odbrane 'sajdžija'. Prevashodno, Manuel Akanđi.

Postigli su Švajcarci još jedan gol iz kontre, strelac je bio Ruben Vargas, međutim našao se u nedozvoljenoj poziciji.

Uveo je Julijan Nagelsman Niklasa Filkruga 15 minuta pre kraja duela i isplatilo mu se to kada je konačno upućen kvalitetan centaršut. David Raum koji je zamenio lošeg Mitleštada centrirao je pred gol, a Filkrug fenomenalno skočio za izjednačenje u drugom minutu sudijske nadoknade.

Nemci će ipak kao prvi dalje iz grupe, Švajcarska ide kao drugoplasirana.

90+4 KRAJ MEČA! Završen je meč u Frankfurtu rezultatom 1:1. Bod koji više odgovara Nemacima koji će u osminu finala kao prvoplasirani u grupi A, dok će Švajcarska ostati na drugoj poziciji.

90+2 GOOL!!! U minutima nadoknade Nemci izjednačiju rezultat!

46. Minut - POČELO JE DRUGO POLUVREME!

45+2 - KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Nemačka je odlično ušla u meč, bila opasnija po gol Švajcarca. Andrih je postigao pogodak za vođstvo Nemaca u 17. minutu, ali je poništen zbog faula Musijale. Ipak, došlo je iznenađenje za selekciju Nemačke, u 28. minutu Švajcarci su došli do vođstva. Napadali su Nemci da dođu do izjednačenja, ali bez prave šanse!

28. Minut - GOOL!!! Švajcarska vodi! Muk u Frankfurtu izazvale su "Sajdžije". Frojler je proigrao Ndoja, koji je na prvu sproveo loptu u mrežu.

Lepo je prošao između Ridigera i Taa.Frojler je proigrao Endoja, koji je na prvu sproveo loptu u mrežu.

Lepo je prošao između Ridigera i Taa.

18. Minut - PONIŠTEN GOL! Orsato je nakon gledanja snimka iz VAR sobe, poništio gol Nemačke zbog ranije načinjenog prekršaja. Ostaje 0:0.

17. Minut - GOOL!!! Nemačka vodi 1:0 golom Roberta Andriha, šutem sa preko 20 metara.