НЕМЦИ ОСТАЈУ НА ПРВОМ МЕСТУ: Филкруг у НАДОКНАДИ срушио храбру Швајцарску!

23.06.2024. 20:48
Nemačka reprezentacija
Немачка репрезентација / Извор: Танјуг/АП пхото/Франк Аугстеин

Фудбалери репрезентације Немачке и Швајцарске ремизирали су у Франкфурту 1:1 у последњој утакмици групне фазе Европског првенства.

Можда су Немци све време имали теренску иницијативу и посед, али Швајцарци су били ти који су боље изгледали са својом јасном идејом да остану непоражени. У томе су и успели.

Од самог старта, тим Јулијана Нагелсмана је наметнуо своју игру, Џамал Мусијала је правио проблеме по читавом терену, па је убрзо и дошао гол за промену резултата, али је он накнадно поништен након реакције ВАР собе.

УЕФА ЕУРО, Група А, 3. коло

НЕМАЧКА - ШВАЈЦАРСКА 1:1

Стрелци: Ндоје '28, Филкруг 90 2

Стадион: Дојче Банк Парк, Франкфурт.

Судија: Данијеле Орсато (Италија)

ШВАЈЦАРСКА (3-4-2-1): Зомер, Шер, Аканђи, Родригез – Видмер, Фројлер, Џака, Ебишер – Ндоје (од 65. Амдуни), Ридер (од 65. Варгас) – Емболо (од 65. Дуа).

НЕМАЧКА (4-2-3-1): Нојер – Кимих, Ридигер, Та (од 61. Шлотербек), Мителштет (од 61. Раум) – Андрих (од 65. Бајер), Крос – Мусијала (од 76. Филкруг), Гундоган, Вирц (од 76. Сане) – Хаверц.

Мусијала је направио прекршај пред голом Швајцарске, лопта је у наставку акције дошла до Роберта Ендриха који је шутирао са дистанце, а Јан Зомер катастрофалном реакцијом донео краткотрајну радост Немцима.

Наставили су домаћини да доминирају, док су Швајцарци по први пут дошли до трећине терена ривала тек у 28. минуту. А, тада – гол! Прво је Гранит Џака био одличан у пресингу на Тонија Кроса, акцију је наставио Фабијан Ридер, проследио лопту Рему Фројлеру чији центаршут одлично у гол претвара Дан Ндоје за шок у Франкфурту!

Слика се није много мењала. Швајцарци дисциплиновани, феноменално су поштовали задатке селектора Мурата Јакина, а чак и када је било недостатака одбрана искакао је неко из одбране 'sajdžija'. Превасходно, Мануел Аканђи.

Постигли су Швајцарци још један гол из контре, стрелац је био Рубен Варгас, међутим нашао се у недозвољеној позицији.

Увео је Јулијан Нагелсман Никласа Филкруга 15 минута пре краја дуела и исплатило му се то када је коначно упућен квалитетан центаршут. Давид Раум који је заменио лошег Митлештада центрирао је пред гол, а Филкруг феноменално скочио за изједначење у другом минуту судијске надокнаде.

Немци ће ипак као први даље из групе, Швајцарска иде као другопласирана.

90 4 КРАЈ МЕЧА! Завршен је меч у Франкфурту резултатом 1:1. Бод који више одговара Немацима који ће у осмину финала као првопласирани у групи А, док ће Швајцарска остати на другој позицији.

90 2 ГООЛ!!! У минутима надокнаде Немци изједначију резултат!

46. Минут - ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ!

45 2 - КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА! Немачка је одлично ушла у меч, била опаснија по гол Швајцарца. Андрих је постигао погодак за вођство Немаца у 17. минуту, али је поништен због фаула Мусијале. Ипак, дошло је изненађење за селекцију Немачке, у 28. минуту Швајцарци су дошли до вођства. Нападали су Немци да дођу до изједначења, али без праве шансе!

28. Минут - ГООЛ!!! Швајцарска води! Мук у Франкфурту изазвале су "Сајџије". Фројлер је проиграо Ндоја, који је на прву спровео лопту у мрежу.

Лепо је прошао између Ридигера и Таа.Фројлер је проиграо Ендоја, који је на прву спровео лопту у мрежу.

Лепо је прошао између Ридигера и Таа.

18. Минут - ПОНИШТЕН ГОЛ! Орсато је након гледања снимка из ВАР собе, поништио гол Немачке због раније начињеног прекршаја. Остаје 0:0.

17. Минут - ГООЛ!!! Немачка води 1:0 голом Роберта Андриха, шутем са преко 20 метара.