19°C
03.07.2024.
117.0324
108.989

SRBIJA JE ISPALA SA EP! Nerešeno sa Dancima nedovoljno, Orlovi zaigrali tek u poslednjih 20 minuta

25.06.2024. 18:58
Srbija
Srbija / Izvor: Matthias Schrader (STF)

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno sa Danskom 0:0 u meču trećeg kola Evropskog prvenstva i time ispala u grupnoj fazi.

DANSKA - SRBIJA 0:0

Stadion: Alijanc Arena

Kapacitet: 66.000

Sudija: Fransoa Leteksije (Francuska)

Danska: Šmajhel - Andersen, Kristensen, Vestergor - Bah (od 77. Dilejni), Hejbjerg, Hjulmand (od 77. Kistijansen), Mele - Eriksen (od 88. Poulsen) - Hejlund (od 58. Dolberg), Vind (od 46. Skov Olsen)

Srbija: Rajković - Veljković, Milenković, Pavlović - Mijailović (od 73. Mladenović), Gudelj (od 46. Jović), Ilić (od 67. Vlahović), Živković - Lukić (od 87. SMS), Samardžić (od 46. Tadić) - Mitrović.

Svemu je kumovai i nerešen ishod Engleza i Slovenaca, takođe bez golova, stoga je naša reprezentacija poslednja u grupi, bez šansi za osminu finala.

Danska je bolje igrala na samom početku, Srbija gotovo da nije ni prelazila na protivničku polovinu, dok ni rival nije bio preterano opasan.

U nastavku, dve izmene napravio je selektor Dragan Stojković Piksi, uveo je Tadića i Jovića, ali ni tada nije bilo bolje.

Ušao je kasnije i Vlahović, no ni sa tri napadača Srbija nije stvarala probleme Dancima.

U 73. minutu na teren je ušao Filip Mladenović umesto Srđana Mijailovića, i od tog momenta Orlovi su krenuli napred i stvorili niz šansi pred golom Danaca.

Uz brojne prilike, naš tim nije stigao do gola, te smo ostali bez plasmana dalje.

Kraj meča

Srbija je odigrala nerešeno sa Danskom, ali to nije dovoljno za prolaz dalje.

87'

Sergej ulazi

Izašao je Saša Lukić, na terenu SMS

84'

Žuti karton Mitroviću

Mitrović je pao u kaznenom, nema penala, i zbog prigovora dobija karton.

81'

Mitrović je imao šansu

Borbeni Vlahović ukrao je loptu u kaznenom rivala, Mitrović neprecizno šutirao.

73'

Mijailović je izašao

Posle 73 minuta igre izašao je Srđan Mijailović, na terenu Filip Mladenović.

67'

Vlahović u igri

Umesto Ilića na terenu je Vlahović. Danska je pre ovoga imala sjajnu priliku, Vestergor je glavom šutirao posle kornera, brani Rajković.

63'

Danci se pitaju

Iako smo mi ti kojima je potreban gol, na terenu tempo diktira Danska.

54'

Poništen gol Srbije

Luka Jović je dobio loptu, šutnuo u defanizivca Danske, završilo je to u mreži, ali je gol poništen jer je upravo Jović bio u ofsajdu.

50'

Navala Danaca

Čak tri šanse za protivnika u prvih 5 minuta nastavka.

46'

Počelo drugo poluvreme, ima izmena

Selektor Srbije napravio je dve izmene, ušli su Tadić i Jović umesto Gudelja i Samardžića. Na drugoj strani Skov Olsen na terenu umesto Vinda.

Poluvreme

Nije bilo golova nakon 45 minuta. S obzirom na ishod meča Engleska - Slovenija (0:0), ispadamo ako ne pobedimo.

39'

Vind preti

Posle uigrane akcije Danaca, Vind je zapretio. Ispala je odbrana Srbije, ali je srećom igrač rivala bio nerpecizan.

32'

Ponovo Rajković

Učestaliji napadi Danaca, posle kornera nov udarac rivala, Rajković spasava i sada.

30'

Dva kartona Dancima

Grubi su Danci, imaju devet prekršaja, u odnosu na jedan Srbije. Dva žuta kartona dobili su naši rivali, u pitanju su Vind i Hjulmand.

21'

Rajković brani

Prva pretnja u 21. minutu. Eriksen je iz prve raspalio, Rajković odbranio, uskledio je korner i velika gužva pred golom Srbije. Iako je lopta završila u mreži Orlova posle kornera, gol nije priznat, jer je lopta tokom centaršuta Eriksena iz kornera izašla van terena.

15'

Bez šansi

U uvodnih 10 minuta Danska je imala veći posed, a onda je Srbija krenula konačno i na polovinu rivala. Nismo videli ni jednu priliku do sad ni na jednoj strani.

4'

Milenković požuteo

Defanzivac Srbije Nikola Milenković dobio je žuti karton zbog prekršaja, već u 4. minutu meča.

1'

Počeo je susret!

Utakmica između Srbije i Danske, odlučujuća za prolaz u osminu finala Evropskog prvenstva je počela! Svi u našoj zemlji nadaju se slavlju Orlova!

Nole će gledati meč

Najbolji srpski teniser Novak Đoković dolazi na utakmicu između Srbije i Danske (21.00), u meču trećeg kola grupne faze Evropskog prvenstva.

Poznati sastavi

Izašli su sastavi za meč Danske i Srbije. Piksi je izveo sledeće igrače:
Rajković - Veljković, Milenković, Pavlović - Mijailović, Lukić, Ilić, Živković - Samardžić, Lukić - Mitrović
Danci će igrati u ovom sastavu:
Šmajhel - Andersen, Kristensen, Vestergard - Bah, Hojbjerg, Hjulmand, Mele - Eriksen - Hojlund, Vind

Orlove pobeda vodi u nokaut fazu, dok postoje izvesne šanse i sa nerešenim ishodom.

Srbija je do sada poražena od Engleske (0:1) i remizirala sa Slovencima (1:1), te je osvojila jedan bod.

Sa druge strane, Danci su sakupili dva boda, pošto su igrali nerešeno i sa Slovencima (1:1) i sa Englezima (1:1).

Nema dileme, čeka nas pravi spektakl, a svi u Srbiji veruju u Orlove i selektora Dragana Stojkovića Piksija.