СРБИЈА ЈЕ ИСПАЛА СА ЕП! Нерешено са Данцима недовољно, Орлови заиграли тек у последњих 20 минута

25.06.2024. 18:58
Srbija
Србија / Извор: Matthias Schrader (СТФ)

Фудбалска репрезентација Србије одиграла је нерешено са Данском 0:0 у мечу трећег кола Европског првенства и тиме испала у групној фази.

ДАНСКА - СРБИЈА 0:0

Стадион: Алијанц Арена

Капацитет: 66.000

Судија: Франсоа Летексије (Француска)

Данска: Шмајхел - Андерсен, Кристенсен, Вестергор - Бах (од 77. Дилејни), Хејбјерг, Хјулманд (од 77. Кистијансен), Меле - Ериксен (од 88. Поулсен) - Хејлунд (од 58. Долберг), Винд (од 46. Сков Олсен)

Србија: Рајковић - Вељковић, Миленковић, Павловић - Мијаиловић (од 73. Младеновић), Гудељ (од 46. Јовић), Илић (од 67. Влаховић), Живковић - Лукић (од 87. СМС), Самарџић (од 46. Тадић) - Митровић.

Свему је кумоваи и нерешен исход Енглеза и Словенаца, такође без голова, стога је наша репрезентација последња у групи, без шанси за осмину финала.

Данска је боље играла на самом почетку, Србија готово да није ни прелазила на противничку половину, док ни ривал није био претерано опасан.

У наставку, две измене направио је селектор Драган Стојковић Пикси, увео је Тадића и Јовића, али ни тада није било боље.

Ушао је касније и Влаховић, но ни са три нападача Србија није стварала проблеме Данцима.

У 73. минуту на терен је ушао Филип Младеновић уместо Срђана Мијаиловића, и од тог момента Орлови су кренули напред и створили низ шанси пред голом Данаца.

Уз бројне прилике, наш тим није стигао до гола, те смо остали без пласмана даље.

Крај меча

Србија је одиграла нерешено са Данском, али то није довољно за пролаз даље.

87'

Сергеј улази

Изашао је Саша Лукић, на терену СМС

84'

Жути картон Митровићу

Митровић је пао у казненом, нема пенала, и због приговора добија картон.

81'

Митровић је имао шансу

Борбени Влаховић украо је лопту у казненом ривала, Митровић непрецизно шутирао.

73'

Мијаиловић је изашао

После 73 минута игре изашао је Срђан Мијаиловић, на терену Филип Младеновић.

67'

Влаховић у игри

Уместо Илића на терену је Влаховић. Данска је пре овога имала сјајну прилику, Вестергор је главом шутирао после корнера, брани Рајковић.

63'

Данци се питају

Иако смо ми ти којима је потребан гол, на терену темпо диктира Данска.

54'

Поништен гол Србије

Лука Јовић је добио лопту, шутнуо у дефанизивца Данске, завршило је то у мрежи, али је гол поништен јер је управо Јовић био у офсајду.

50'

Навала Данаца

Чак три шансе за противника у првих 5 минута наставка.

46'

Почело друго полувреме, има измена

Селектор Србије направио је две измене, ушли су Тадић и Јовић уместо Гудеља и Самарџића. На другој страни Сков Олсен на терену уместо Винда.

Полувреме

Није било голова након 45 минута. С обзиром на исход меча Енглеска - Словенија (0:0), испадамо ако не победимо.

39'

Винд прети

После уигране акције Данаца, Винд је запретио. Испала је одбрана Србије, али је срећом играч ривала био нерпецизан.

32'

Поново Рајковић

Учесталији напади Данаца, после корнера нов ударац ривала, Рајковић спасава и сада.

30'

Два картона Данцима

Груби су Данци, имају девет прекршаја, у односу на један Србије. Два жута картона добили су наши ривали, у питању су Винд и Хјулманд.

21'

Рајковић брани

Прва претња у 21. минуту. Ериксен је из прве распалио, Рајковић одбранио, ускледио је корнер и велика гужва пред голом Србије. Иако је лопта завршила у мрежи Орлова после корнера, гол није признат, јер је лопта током центаршута Ериксена из корнера изашла ван терена.

15'

Без шанси

У уводних 10 минута Данска је имала већи посед, а онда је Србија кренула коначно и на половину ривала. Нисмо видели ни једну прилику до сад ни на једној страни.

4'

Миленковић пожутео

Дефанзивац Србије Никола Миленковић добио је жути картон због прекршаја, већ у 4. минуту меча.

1'

Почео је сусрет!

Ноле ће гледати меч

Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић долази на утакмицу између Србије и Данске (21.00), у мечу трећег кола групне фазе Европског првенства.

Познати састави

Изашли су састави за меч Данске и Србије. Пикси је извео следеће играче:
Рајковић - Вељковић, Миленковић, Павловић - Мијаиловић, Лукић, Илић, Живковић - Самарџић, Лукић - Митровић
Данци ће играти у овом саставу:
Шмајхел - Андерсен, Кристенсен, Вестергард - Бах, Хојбјерг, Хјулманд, Меле - Ериксен - Хојлунд, Винд

Орлове победа води у нокаут фазу, док постоје извесне шансе и са нерешеним исходом.

Србија је до сада поражена од Енглеске (0:1) и ремизирала са Словенцима (1:1), те је освојила један бод.

Са друге стране, Данци су сакупили два бода, пошто су играли нерешено и са Словенцима (1:1) и са Енглезима (1:1).

Нема дилеме, чека нас прави спектакл, а сви у Србији верују у Орлове и селектора Драгана Стојковића Пиксија.