16°C
20.09.2024.
117.058
105.2585

HUMSKA OČIMA NE VERUJE: Saša Ilić IZNERVIRAO navijače a onda ZAPALIO stadion! Partizan u finalu! (VIDEO+FOTO)

09.05.2018. 21:53
Partizan
Partizan / Izvor: MN Press

Crno-beli nadoknadili prednost Brđana.

U finalu Kupa Srbije sastaće se Partizan– Mladost! Tim iz Humske uspeo je da nadoknadi dva gola zaostatka sa Banovog brda (2:4), pa će izabranici Miroslava Đukića na megdan Lučancima 26. maja u Surdulici: Partizan – Čukarički 2:0.

ULAZNICE SU BILE BESPLATNE: Pogledajte koliko Grobara veruje u plasman u finale (FOTO)

POZNAT JE PRVI FINALISTA KUPA SRBIJE: Crno-beli dobili protivnika u finalu

Domaćin je od starta krenuo agresivno ka golu gostiju, ali su do prve šanse, ipak, došli Brđani u 7. minutu posle kornera. Tavamba je u skoku glavom otklonio opasnost. Kamerunac je odmah potom imao šansu da se proslavi, na dodavanje Ivanovića u 9. minutu bio je izblokiran.

Pažnju je zavredeo i „slobodnjak“ Tošića 120 sekundi kasnije, vezista Partizana poslao je loptu pored gola.

U 17. minutu Marković je bio neprecizan posle slabog ispucavanja Jovičića, to je video Stojanović i pokušao da sa distance savlada golmana Partizana, ali se čuvar mreže domaćih nije dao iznenaditi.

Već u sledećem napadu Ivanović je imao zicer. Posle ubačene lopte Tavambe, oslobodio se čuvara na leđima u šesnaestercu, i iz okreta šutirao pored gola.

U 22. minutu dosuđen je penal za Partizan. Odlično je Pantić uposlio Đerleka, Drinčić ga je sustigao i oborio u šesnaestercu. Odgovornost je preuzeo Danilo Pantić i promašio, Nemanja Belić je prozreo njegovu nameru i odbranio!

Dva puta je Tavamba mogao da se proslavi, u 26. i 32. minutu, ali je u oba slučaja napadač Partizana bio neprecizan. Najpre je vukao loptu i želeći da uposli Tošića pogrešio, da bi nekoliko trenutaka kasnije šutirao iz blizine, ali je Belić bio na pravom mestu i odbio loptu u polje. U finišu poluvremena, Ivanović je bio u prilici, dugo se nameštao za šut, pa je odbrana Brđana reagovala i izblokirala njegov udarac.

Već na startu drugog poluvremena trener Đukić poslao je na teren Sašu Ilića i to se osetilo u igri crno-belih. U 52. minutu pokušao je Tošić iz slobodnog udarca, međutim, Belić je sigurno intervenisao. Odmah u narednom napadu, Drinčić je iz kornera uneo pometnju u odbranu domaćih, ali je Marković bio najpresibniji i izbacio loptu, a crno-beli su u kontri zapretili. Na kraju su izborili udarac iz ugla, pa je posle Tošićevog ubacivanja ponovo golman Čukaričkog bio na visini zadatka.

Parni valjak je konstantno napadao, pa je "bomba" Antonova sa 30 metara u 58. minutu završila u Belićevom naručju.

Za samo nekoliko sekundi crno-beli su imali dve dobre prilike. Posle kombinacije Tavambe i Tošića, vezista Partizana ušao je u šesnaesterac i slabo šutirao, da bi već u sledećem naletu Đukićevog tima Ivanovićev projektil prohujao pored Belićeve stative.

Trud se fudbalerima Partizana isplatio u 66. minutu. Ivanović se oslobodio dva igrača u šesnaestercu, centrirao, loptu propustio Tavamba ka Antonovu, koji je preciznim udarcem sa peterca pogodio za vođstvo domaćih doneo nadu crno-belima da mogu u finale Kupa Srbije - 1:0

Panika se uvukla u redove Čukaričkog, pa je nedugo zatim Bogodavac loše vratio Beliću loptu, koji je morao da izbaci u korner. Isti je izveo Tošić, a Belić neisgurno intervenisao, lopta mu je ispala, ali je Mažić svirao faul nad golmanom Brđana.

Odličnu priliku imao je Partizan u 74. minutu posle prekšraja nad Vulićevićem. Odgovornost je preuzeo Tošić i po sred gola sa 18 metara iz "slobodnjaka" pogodio "živi zid", lopta se odbila u korner. Pantić ga je izveo, a Miletićev šut glavom odbranio Belić.

Veliki "zicer" imao je domaćin u 77. minutu. Sjajnu akciju i prodor Pantića, ispratio je Ivanović i kada su svi videli gol, tukao je u spoljnji deo mreže.

Čukarički je zapretio u 82. minutu preko Đurića, međutim, Jovičić je bio dobro postavljen i izboksovao loptu, koju su očistili defanzivci Partizana. Ubrzo zatim i Puškarić je pokušao, da bi odbrana domaćih otklonila opasnost.

Kakva šansa u 88. minutu za plasman u finale. Ivanović je probio po boku i centrirao, a legendarni kapiten Saša Ilić slično kao protiv madridskog Reala sa nekoliko metara iz blizine promašio praznu mrežu!

Ono što nije uspeo tada Ilić je nadoknadio u narednoj akciji. Posle gužve u šesnestercu, zatreslao se prečka Brđana, Đorđe Jovanović je odigrao Saši Iliću, a legendarni kapiten poslao loptu iza Belića za ogromno oduševljenje na tribinama Humske. Partizan je u finalu Kupa Srbije!

PARTIZAN - ČUKARIČKI 2:0 (prvi meč 2:4)

STADION: Partizana.

GLEDALACA: 8.000

STRELCI: Antonov u 66. i Ilić u 90. minutu

SUDIJA: Milorad Mažić (Vrbas).

PARTIZAN: Jovičić - Vulićević, N. R. Miletić, Marković, Antonov - Tošić (77. Jovanović), Zdjelar, Đerlek (46. Ilić), Pantić - Ivanović, Tavamba.

ČUKARIČKI: Belić - Stevanović, Đurić, Puškarić, Bogosavac - Drinčić - Ovusu (69. Mudrinski), Stojanović, Bojić (78. Veličković), Belaković - Kajević (67. Milojević).

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE

POZNATI SUDIJA TVRDI: Majkl Oliver je OŠTETIO Crvenu zvezdu i doveo je šampiona Srbije u nezavidnu situaciju