POKER ZVEZDE NA MARAKANI! Šerif cepao mreže novajlije u Superligi

20.07.2024. 20:50
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Jedinstvo Ub sa ubedljivih 4:0 na startu sezone u Super ligi Srbije.

Mogla je Zvezda da povede posle samo tri minuta. Luka Ilć se stuštio u kazneni prostor gostiju sa Uba i šutirao, ali mu je udarac izblokiran. Lopta je došla do Endiajea, koji je takođe osujećen, ali je Ilić dobio još jednu šansu, koju je osujetio golman Jedinstva Jovanović.

Superliga Srbije, 1. kolo

CRVENA ZVEZDA – JEDINSTVO 4:0 (2:0)

Strelci: 1:0 Šerif Endiaje u 18, 2:0 Šerif Endiaje u 23, 3:0 Aleksandar Katai u 53, 4:0 Bruno Duarte. minutu.

Stadion: "Rajko Mitić" - Beograd

Sudija: Miloš Milanović.

CRVENA ZVEZDA: M. Ilić, Mimović, Điga, Stojić, Rodić, Hvang (od 80. Prucev), Dalsio, L. Ilić (od 46. Šljivić), Puma (od 68. Jovanović), Katai (od 68. Kanga), Endiaje (od 68. Duarte). Trener: Vladan Milojević.

JEDINSTVO (UB): V. Jovanović, Radivojević, Fereira, Milanović (od 58. Saidov), Miladinović, Doderović, Stojanović (od 58. Rakić), Perez (od 86. Stevančević), Sisej, Dimitrić (od 80. Bošković), Golubović (od 80. Runjajić), . Trener: Ivan Radovanović.

Bio je raspoložen Luka Ilić na startu utakmice. Još jednom je probio po levoj strani u devetom minutu i šutirao preko gola. Gosti su brzo uzvratili, pokušaoi je Miladinović, a lopta otišla daleko preko prečke .

Zvezda je otpor novajlije u Super ligi slomila posle 18 minuta kada je mladi desni bek Ognjen Mimović uputio kvalitetan centaršut, a napadač crveno-belih Šerif Endiaje snažnim udarcem zatresao mrežu rivala.

Imao je nedugo zatim napadač iz Senegala novu priliku koju nije iskoristio, ali jeste narednu u 23. minutu. Odlični Luka Ilić ponovo je bio neuhvatljiv za protivničke defanzivce, doturio je loptu do Šerifa, a ovaj postigao drugi pogodak na meču.

Blizu trećem pogotku crveno-beli su bili na isteku pola časa igre kada je kapiten Katai bio u dobroj prilici, ali je šutirao malo pored gola.

Lep dupli pas u 37. minutu odigrali su Puma i Hvang, reprezentativac Paname šutirao, a Jovanović lako zaustavio njegov udarac.

Nije imao sreće Luka Ilić da postigne pogodak u prvom delu, a još jednu odličnu šansu imao je u 40. minutu kada mu je Mimović namestio priliku, a nekadašnji Zvezdin đak poslao loptu preko prečke.

Od starta drugog dela Zvezda je zaigrala sa trojicom mladih „bonus“ igrača. Naseru Đigi i Ognjenu Mimoviću priključio se i Jovan Šljivić, koji je u igru ušao umesto Luke Ilića.

Prvu šansu u drugom delu kreirao je Hvang u 51. minutu, Korejac je prošao po levoj strani, doturio loptu do Kataija, ali se Zvezdin kapiten nije najbolje snašao, ali jeste samo minut kasnije. Ponovo je Hvang fantastično asistirao, „pocepao“ odbranu gostiju iz Uba, a Katai bio precizan za treći pogodak crveno-belih večeras.

Opasni su Ubljani bili u 60. minutu kada je odlično sa distance šutira Argentinac Pereira, golman Zvezde Marko Ilić napravio paradu, a lopta završila pored njegovog gola.

Bio je željan pogotka na debiju Puma Rodrigez. Oprobao je Panamac svoj udarac u 63. minutu, ali je bio neprecizan.

U 68. minutu trener Zvezde Vladan Milojević napravio je trostruku izmenu. Umesto Katai, Pume i Šerifa u igru su ušli Kanga, Jovanović i novajlija Bruno Duarte.

Već u svom prvom kontaktu sa loptom Duarte je postigao pogodak. Brazilac se najbolje snašao nakon što se lopta odbila posle intervencije golmana Jedinstva Jovanovića, a tome je prethodio snažan udarac njegovog prezimenjaka Zvezdinog Lazara.

Poslednjih 10 minuta na terenu proveo u Zvezdinom dresu proveo je mladi Rus Jegor Prucev koji se vratio u tim nakon pozajmice u slovenačkom Celju sa kojim je bio šampion države.