ПОКЕР ЗВЕЗДЕ НА МАРАКАНИ! Шериф цепао мреже новајлије у Суперлиги

20.07.2024. 20:50
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Фудбалери Црвене звезде савладали су Јединство Уб са убедљивих 4:0 на старту сезоне у Супер лиги Србије.

Могла је Звезда да поведе после само три минута. Лука Илћ се стуштио у казнени простор гостију са Уба и шутирао, али му је ударац изблокиран. Лопта је дошла до Ендиајеа, који је такође осујећен, али је Илић добио још једну шансу, коју је осујетио голман Јединства Јовановић.

Суперлига Србије, 1. коло

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ЈЕДИНСТВО 4:0 (2:0)

Стрелци: 1:0 Шериф Ендиаје у 18, 2:0 Шериф Ендиаје у 23, 3:0 Александар Катаи у 53, 4:0 Бруно Дуарте. минуту.

Стадион: "Рајко Митић" - Београд

Судија: Милош Милановић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: М. Илић, Мимовић, Ђига, Стојић, Родић, Хванг (од 80. Пруцев), Далсио, Л. Илић (од 46. Шљивић), Пума (од 68. Јовановић), Катаи (од 68. Канга), Ендиаје (од 68. Дуарте). Тренер: Владан Милојевић.

ЈЕДИНСТВО (УБ): В. Јовановић, Радивојевић, Фереира, Милановић (од 58. Саидов), Миладиновић, Додеровић, Стојановић (од 58. Ракић), Перез (од 86. Стеванчевић), Сисеј, Димитрић (од 80. Бошковић), Голубовић (од 80. Руњајић), . Тренер: Иван Радовановић.

Био је расположен Лука Илић на старту утакмице. Још једном је пробио по левој страни у деветом минуту и шутирао преко гола. Гости су брзо узвратили, покушаои је Миладиновић, а лопта отишла далеко преко пречке .

Звезда је отпор новајлије у Супер лиги сломила после 18 минута када је млади десни бек Огњен Мимовић упутио квалитетан центаршут, а нападач црвено-белих Шериф Ендиаје снажним ударцем затресао мрежу ривала.

Имао је недуго затим нападач из Сенегала нову прилику коју није искористио, али јесте наредну у 23. минуту. Одлични Лука Илић поново је био неухватљив за противничке дефанзивце, дотурио је лопту до Шерифа, а овај постигао други погодак на мечу.

Близу трећем поготку црвено-бели су били на истеку пола часа игре када је капитен Катаи био у доброј прилици, али је шутирао мало поред гола.

Леп дупли пас у 37. минуту одиграли су Пума и Хванг, репрезентативац Панаме шутирао, а Јовановић лако зауставио његов ударац.

Није имао среће Лука Илић да постигне погодак у првом делу, а још једну одличну шансу имао је у 40. минуту када му је Мимовић наместио прилику, а некадашњи Звездин ђак послао лопту преко пречке.

Од старта другог дела Звезда је заиграла са тројицом младих „бонус“ играча. Насеру Ђиги и Огњену Мимовићу прикључио се и Јован Шљивић, који је у игру ушао уместо Луке Илића.

Прву шансу у другом делу креирао је Хванг у 51. минуту, Корејац је прошао по левој страни, дотурио лопту до Катаија, али се Звездин капитен није најбоље снашао, али јесте само минут касније. Поново је Хванг фантастично асистирао, „поцепао“ одбрану гостију из Уба, а Катаи био прецизан за трећи погодак црвено-белих вечерас.

Опасни су Убљани били у 60. минуту када је одлично са дистанце шутира Аргентинац Переира, голман Звезде Марко Илић направио параду, а лопта завршила поред његовог гола.

Био је жељан поготка на дебију Пума Родригез. Опробао је Панамац свој ударац у 63. минуту, али је био непрецизан.

У 68. минуту тренер Звезде Владан Милојевић направио је троструку измену. Уместо Катаи, Пуме и Шерифа у игру су ушли Канга, Јовановић и новајлија Бруно Дуарте.

Већ у свом првом контакту са лоптом Дуарте је постигао погодак. Бразилац се најбоље снашао након што се лопта одбила после интервенције голмана Јединства Јовановића, а томе је претходио снажан ударац његовог презимењака Звездиног Лазара.

Последњих 10 минута на терену провео у Звездином дресу провео је млади Рус Јегор Пруцев који се вратио у тим након позајмице у словеначком Цељу са којим је био шампион државе.