SUPERLIGA: Krstičić najavio, Pešić potvrdio Zvezdinu TITULU (VIDEO)

29.04.2018. 15:32
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Sudija je bio Miloš Đorđić.

Akcija Marka Gobeljića i Nenada Krstičića u 79. minutu, najavila je pobedu Crvene zvezde nad Napretkom, samim tim i titulu, 28. u istoriji. U utakmici 34. kola Superlige Srbije, ekipa Vladana Milojevića je i teoretski došla do novog pehara pošto je slavila sa 2:0, a drugi gol je postigao Aleksandar Pešić, u 90. minutu, sa bele tačke. U narednom meču, sledećeg vikenda Zvezda će ugostiti Spartak.

Kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

Na stadionu u Kruševcu igra se utakmica 34. kola Superlige Srbije, između Napretka i Crvene zvezde. Ulog je za goste veliki, s obzirom da bi eventualnom pobedom obezbedili titulu. Na drugoj strani, iskusni trener Kruševljana Milorad Kosanović "predložio" je gostima iz Beograda da tutulu proslave u sledećem kolu.

U prethodnom delu sezone, Napredak je pobedio Zvezdu, a u drugom duelu je bilo nerešeno.

NE MOŽE MU NIKO NIŠTA: Nastavljen TEROR Dejana Joveljića! Stigao do 40. gola u sezoni (FOTO)

FER PLEJ NA DELU: Sudija svirao penal, Joveljić tražio da se poništi (VIDEO)

TOK UTAKMICE.

KRAJ.

90+4. minut - Vukanović sam sa pet metara. Pravo u Borjana.

Igra se još pet minuta.

90. minut - Penal za Zvezdu. Pešić izvodi penal i 2:0 za Zvezdu. Ovo je 25. gol za napadača crveno-belih.

80. minut - Izlazi Adžić. Ulazi Srnić.

79. minut - GOL! Vodi Zvezda sa 1:0. Strelac Krstičić. Asistent Gobeljić.

77. minut - Umesto Ndiajea ulazi Milisavljević.

76. minut - Ndiaje na travi posle duela sa Babićem. Ukazuje mu se pomoć. Ustaje, ali sa terena izlazi uz pomoć lekarske ekipe. Igrač Zvezde dobija žuti karton.

72. minut - Vukanović iz okreta sa 12 metara. Lep šut, ali i lepa odbrana Borjana.

71. minut - Radonjić ulazi u kazneni prostor, ali na pet metara lopta beži. Petrović hvata.

68. minut - Adžić vuče loptu po levoj strani. Dodaje Pešiću, koji je neprecizan. U istom napadu, umesto Sekidike ulazi Eskić. Prva izmena u redovima domaćin.

63. minut - Velika gužva ispred gola Napretka, traje oko 30 sekundi. Na kraju, domaćin čuva svoju mrežu. Posle nekoliko pokušaja.

62. minut - Umesto Ilića Radonjić.

61. minut - Adžić iz kornera. Pešić glavom, ali neprecizan.

60. minut - Veškovac sa nekoliko metara, ali visoko preko gola.

56. minut - Vukanović pada pored Stojkovića, ali sudija ne pokazuje na belu tačku, već u korner. U nastavku akcije, nema opasnosti po gol Borjana.

52. minut - Start Veškovca nad Pešićem. Centaršut, Ben pokušava glavom, ali pored gola.

48. minut - Kraći prekid. Zbog dimnih bombi spiker upozorava navijače Zvezde.

46. minut - Umesto Jovičića ulazi Donald. Za sada jedina izmena, i to u redovima Zvezde.

POČINJE DRUGO POLUVREME.

Bez ozbiljnih prilika, ni ispred gola Petrovića ni Borjana u prvih 45 minuta. Gosti imaju veći posed lopte, domaćin se oslanja na kontre.

KRAJ POLUVREMENA.

Igra se još dva minuta.

42. minut - Pada Pešić u kaznenom. Nema ništa od penala. Napadaču Zvezde se ukazuje pomoć.

38. minut - Zec krade loptu Le Taleku. Francuz pravi prekršaj. Slobodan udarac za Napredak, sa 20-ak metara. Odbija se lopta do Vukanovića.

37. minut - Boranijašević ulazi u kazneni prostor Zvezde. Izblokiran šut. Istovremeno signalizirano da je Ndiaje u ofsajdu.

29. minut - Adžić iz kornera, ali izblokiran pokušaj. Novi korner.

25. minut - Kraći predah, kako bi se igrači osvežili.

22. minut - Korner za Napredak. Babić otklanja opasnost. Adžić u kontri, ali je lopta za gostiju.

21. minut - Ilić se namešta, okleva, na kraju je i izblokiran. Šut sa ivice kaznenog prostora.

19. minut - Kakva prilika za Napredak, ali ipak ofsajd. Vukanović spušta do Zeca, ali se akcija prekida, zbog nedozvoljene pozicije.

18. minut - Adžić iz kornera, ali Petrović izbacuje u gol aut.

15. minut - Ndiaje šutira, ali slabo. Borjan hvata loptu.

11. minut - Slobodan udarac za Zvezdu. Izvodi ga Adžić. Pogađa živi zid.

5. minut - Ben u napadu, korner za Zvezdu. Centrira Ilić, ali lopta preleće Pešića.

Kraći prekid, golman Zvezde Borjan menja rukavice.

Napredak u crvenoj, Zvezda u beloj opremi.

1. minut - Adžić ulazi u kazneni Napretka, šalje loptu na peterac. Hvata Petrović.

SUDIJA: Miloš Đorđić

NAPREDAK: Ni. Petrović, Boranijašević, Veškovac, Ostojić, Kostić, Šljivić, Sekidika (od 68. Eskić), Ndiaje (od 77. Milisavljević), Vulić, Zec, Vukanović. Rezerve: Janković, Simonović, Eskić, Markoski, Milisavljević, Ne. Petrović, Rušević. Trener: Kosanović.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Le Talek, Babić, Gobeljić, Jovičić (od 46. Donald), Krstičić, L. Ilić (od 62. Radonjić), Ben, Adžić (od 81. Srnić), Pešić. Rezerve: Supić, Frimpong, Račić, Donald, Milić, Radonjić, Srnić. Trener: Milojević.

HIT SNIMAK! Le Talek objavio kako se spremaju za VAŽAN meč u Napretku (VIDEO)

SUPERLIGA, 34, kolo plej-ofa:

Napredak - Crvena zvezda 0:2

(Krstičić 79, Pešić 90.p)

Vojvodina - Partizan 2:1

(Jovančić 11, Radovanović 76 - Janković 26)

Čukarički - Spartak ŽV 3:0

(Docić 63, 67, Bojić 71)

Radnički - Voždovac 3:0

(Stanisavljević 1, Babić 19, Pavkov 36)

TABELA: Crvena zvezda 51, Partizan 39, Spartak 34, Radnički 31, Voždovac 30, Čukarički 29, Napredak 26, Vojvodina 25.

SUPERLIGA, 34. kolo plej-auta:

Zemun - Mladost 0:0

Javor - Borac 3:0

(Cvetković 2, 16, Panić 42)

Mačva - Radnik 2:1

(Milinković 77, Jovanović 89 - Pantelić 25)

Rad - Bačka 2:0

(Mladenović 16, Denić 29)

TABELA: Mladost 26, Zemun 25, Mačva 24, Radnik 22, Javor 20, Rad 19, Bačka 16, Borac 12.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.

20.09.2024. 18:20
KADA VANJA NIJE TU: Poznato ko je zamenik kapitena Partizana (FOTO)
Vanja Marinković

20.09.2024. 19:53
ŠTA SE SVE KRIJE IZA SUKOBA IZRAELA I HEZBOLAHA? "Rat" koji je žestoko buknuo prethodnih dana - Nove likvidacije, pejdžeri, napadi na Bejrut i nestanci ključnih ličnosti
Izraleski avion

20.09.2024. 20:11
PUTIN NIKAD BLIŽI CILJU: Ukrajina PRED KOLAPSOM - Zelenski iznosi "plan za pobedu" koji ipak zavisi od SAVEZNIKA