СУПЕРЛИГА: Крстичић најавио, Пешић потврдио Звездину ТИТУЛУ (ВИДЕО)

29.04.2018. 15:32
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Судија је био Милош Ђорђић.

Акција Марка Гобељића и Ненада Крстичића у 79. минуту, најавила је победу Црвене звезде над Напретком, самим тим и титулу, 28. у историји. У утакмици 34. кола Суперлиге Србије, екипа Владана Милојевића је и теоретски дошла до новог пехара пошто је славила са 2:0, а други гол је постигао Александар Пешић, у 90. минуту, са беле тачке. У наредном мечу, следећег викенда Звезда ће угостити Спартак.

Како је било из минута у минут прочитајте у наставку текста.

На стадиону у Крушевцу игра се утакмица 34. кола Суперлиге Србије, између Напретка и Црвене звезде. Улог је за госте велики, с обзиром да би евентуалном победом обезбедили титулу. На другој страни, искусни тренер Крушевљана Милорад Косановић "предложио" је гостима из Београда да тутулу прославе у следећем колу.

У претходном делу сезоне, Напредак је победио Звезду, а у другом дуелу је било нерешено.

НЕ МОЖЕ МУ НИКО НИШТА: Настављен ТЕРОР Дејана Јовељића! Стигао до 40. гола у сезони (ФОТО)

ФЕР ПЛЕЈ НА ДЕЛУ: Судија свирао пенал, Јовељић тражио да се поништи (ВИДЕО)

ТОК УТАКМИЦЕ.

КРАЈ.

90 4. минут - Вукановић сам са пет метара. Право у Борјана.

Игра се још пет минута.

90. минут - Пенал за Звезду. Пешић изводи пенал и 2:0 за Звезду. Ово је 25. гол за нападача црвено-белих.

80. минут - Излази Аџић. Улази Срнић.

79. минут - ГОЛ! Води Звезда са 1:0. Стрелац Крстичић. Асистент Гобељић.

77. минут - Уместо Ндиајеа улази Милисављевић.

76. минут - Ндиаје на трави после дуела са Бабићем. Указује му се помоћ. Устаје, али са терена излази уз помоћ лекарске екипе. Играч Звезде добија жути картон.

72. минут - Вукановић из окрета са 12 метара. Леп шут, али и лепа одбрана Борјана.

71. минут - Радоњић улази у казнени простор, али на пет метара лопта бежи. Петровић хвата.

68. минут - Аџић вуче лопту по левој страни. Додаје Пешићу, који је непрецизан. У истом нападу, уместо Секидике улази Ескић. Прва измена у редовима домаћин.

63. минут - Велика гужва испред гола Напретка, траје око 30 секунди. На крају, домаћин чува своју мрежу. После неколико покушаја.

62. минут - Уместо Илића Радоњић.

61. минут - Аџић из корнера. Пешић главом, али непрецизан.

60. минут - Вешковац са неколико метара, али високо преко гола.

56. минут - Вукановић пада поред Стојковића, али судија не показује на белу тачку, већ у корнер. У наставку акције, нема опасности по гол Борјана.

52. минут - Старт Вешковца над Пешићем. Центаршут, Бен покушава главом, али поред гола.

48. минут - Краћи прекид. Због димних бомби спикер упозорава навијаче Звезде.

46. минут - Уместо Јовичића улази Доналд. За сада једина измена, и то у редовима Звезде.

ПОЧИЊЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ.

Без озбиљних прилика, ни испред гола Петровића ни Борјана у првих 45 минута. Гости имају већи посед лопте, домаћин се ослања на контре.

КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА.

Игра се још два минута.

42. минут - Пада Пешић у казненом. Нема ништа од пенала. Нападачу Звезде се указује помоћ.

38. минут - Зец краде лопту Ле Талеку. Француз прави прекршај. Слободан ударац за Напредак, са 20-ак метара. Одбија се лопта до Вукановића.

37. минут - Боранијашевић улази у казнени простор Звезде. Изблокиран шут. Истовремено сигнализирано да је Ндиаје у офсајду.

29. минут - Аџић из корнера, али изблокиран покушај. Нови корнер.

25. минут - Краћи предах, како би се играчи освежили.

22. минут - Корнер за Напредак. Бабић отклања опасност. Аџић у контри, али је лопта за гостију.

21. минут - Илић се намешта, оклева, на крају је и изблокиран. Шут са ивице казненог простора.

19. минут - Каква прилика за Напредак, али ипак офсајд. Вукановић спушта до Зеца, али се акција прекида, због недозвољене позиције.

18. минут - Аџић из корнера, али Петровић избацује у гол аут.

15. минут - Ндиаје шутира, али слабо. Борјан хвата лопту.

11. минут - Слободан ударац за Звезду. Изводи га Аџић. Погађа живи зид.

5. минут - Бен у нападу, корнер за Звезду. Центрира Илић, али лопта прелеће Пешића.

Краћи прекид, голман Звезде Борјан мења рукавице.

Напредак у црвеној, Звезда у белој опреми.

1. минут - Аџић улази у казнени Напретка, шаље лопту на петерац. Хвата Петровић.

СУДИЈА: Милош Ђорђић

НАПРЕДАК: Ни. Петровић, Боранијашевић, Вешковац, Остојић, Костић, Шљивић, Секидика (од 68. Ескић), Ндиаје (од 77. Милисављевић), Вулић, Зец, Вукановић. Резерве: Јанковић, Симоновић, Ескић, Маркоски, Милисављевић, Не. Петровић, Рушевић. Тренер: Косановић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Стојковић, Ле Талек, Бабић, Гобељић, Јовичић (од 46. Доналд), Крстичић, Л. Илић (од 62. Радоњић), Бен, Аџић (од 81. Срнић), Пешић. Резерве: Супић, Фримпонг, Рачић, Доналд, Милић, Радоњић, Срнић. Тренер: Милојевић.

ХИТ СНИМАК! Ле Талек објавио како се спремају за ВАЖАН меч у Напретку (ВИДЕО)

СУПЕРЛИГА, 34, коло плеј-офа:

Напредак - Црвена звезда 0:2

(Крстичић 79, Пешић 90.п)

Војводина - Партизан 2:1

(Јованчић 11, Радовановић 76 - Јанковић 26)

Чукарички - Спартак ЖВ 3:0

(Доцић 63, 67, Бојић 71)

Раднички - Вождовац 3:0

(Станисављевић 1, Бабић 19, Павков 36)

ТАБЕЛА: Црвена звезда 51, Партизан 39, Спартак 34, Раднички 31, Вождовац 30, Чукарички 29, Напредак 26, Војводина 25.

СУПЕРЛИГА, 34. коло плеј-аута:

Земун - Младост 0:0

Јавор - Борац 3:0

(Цветковић 2, 16, Панић 42)

Мачва - Радник 2:1

(Милинковић 77, Јовановић 89 - Пантелић 25)

Рад - Бачка 2:0

(Младеновић 16, Денић 29)

ТАБЕЛА: Младост 26, Земун 25, Мачва 24, Радник 22, Јавор 20, Рад 19, Бачка 16, Борац 12.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.

20.09.2024. 19:26
СВЕ ЈЕ СПРЕМНО ЗА СПЕКТАКЛ: Ево како изгледа древни стадион на ком ће играти Партизан (ФОТО+ВИДЕО)

20.09.2024. 22:06
ШТА СЕ СВЕ КРИЈЕ ИЗА СУКОБА ИЗРАЕЛА И ХЕЗБОЛАХА? "Рат" који је жестоко букнуо претходних дана - Нове ликвидације, пејџери, напади на Бејрут и нестанци кључних личности