ПОСЛЕДИЦЕ СУ КОБНЕ: Правила на ауто-путу која обавезно МОРАТЕ ПОШТОВАТИ, да се не би десило ОВО
Безбедност на првом месту.
Иако може деловати као сигурно окружење, ауто-пут носи одређене опасности. Високе брзине возила, често изнад 100 км/х, чине аутомобиле, а посебно аутобусе и камионе, потенцијалним "пројектилима" који могу изазвати озбиљне несреће. У Србији, у последње три године на ауто-путевима је живот изгубило 150 људи.
”СТИГЛА МИ ЈЕ ПОРУКА, ОСМЕХУО САМ СЕ ОКО ГЛАВЕ” Александар је чукнуо нечији ауто и оставио цедуљу на брисачу, али одговор који је добио ОБОРИО ЈЕ С НОГУ ЦЕЛУ СРБИЈУ
ПОЛА ВЕКА ЛЕГЕНДЕ: Омиљени аутомобил Балканаца слави 50. рођендан!
КО ОВДЕ ВОЗИ РИЗИЧНО? Ова мозгалица показује КОЛИКО СТЕ ВЕШТ ВОЗАЧ
Једна од законом прописаних мера за безбедност на ауто-путу је коришћење мигавца или показивача правца приликом сваке промене смера. Нажалост, возачи у Србији често занемарују ову праксу, стављајући све учеснике у саобраћају у велику опасност.
Коришћење мигавца треба спровести током сваког престројавања, посебно приликом изласка из зауставне траке, како би се значајно смањила опасност од судара. Одржавање сигурног растојања је такође кључно, примењујући правило "две секунде" за оптималну безбедност, а у случају кише или магле, ово растојање треба повећати.
Вожња ауто-путем може бити веома заморна, стога се препоручују краће паузе свака два-три сата вожње, укључујући излазак из возила, конзумирање освежавајућих пића и избегавање тешке хране.
Додатни савети за безбедност на ауто-путу укључују избегавање вожње ако сте уморни, везивање свих путника, посебно деце у одговарајућим дечјим седиштима, одржавање концентрације током вожње, невршење поправки на лицу места у случају квара, већ позивање шлеп службе, и обавезно коришћење светлоодбојног прслука приликом изласка из возила на зауставној траци.