САМО ВАМ ТРЕБА ДИПЛОМА: У Аустрији "умиру" за радницима, нуде 30.000 радних места ПОД ХИТНО!
Аустријски послодавци сваке године траже велики број радника из иностранства.
Беч важи за европски град са највећим бројем наших исељеника. Више од 180.000 Срба живи у престоници Аустрије, док се процењује да их у целој земљи има око 350.000.
МАЂАРСКА ТРАЖИ 3.000 РАДИНКА: Радиће на граници са Србијом, плата је 710 евра, а ово су УСЛОВИ
Зимска туристичка сезона у Аустрији траје од децембра до Ускрса и тада је овој земљи потребан велики број сезонских радника. Према доступним подацима, само аустријски хотели и ресторани сваке сезоне траже око 30.000 радника, а велики део њих управо долази из иностранства. Процес селекције почиње најраније у октобру.
ИСПОВЕСТ СРПКИЊЕ ИЗ ЧИКАГА: Осећала сам се НЕПРИЈАТНО док је СВАКО плаћао свој део РАЧУНА!
Такође, аустријско Министарство рада је усвојило листу дефицитаних занимања за 2016. која обухватају следеће професије: металоглодачи, металостругари, висококвалификовани техничари у области машинства и електроенергетике, кровопокривачи, дипломирани инжењери електроенергетике и медицински техничари/сестре (са вишом и средњом школом). За сва горе набројана занимања за 2016. годину потребно је поднети захтеве Црвено – бело – црвене карте до 5. новембра 2016. године.
Систем црвено-бело-црвених дозвола је бодовни систем, на основу кога добијате дозволу за рад у земљи. Виза се добија у сврху тражења посла ако се у упитнику оствари најмање 70 од 100 бодова. Црвено-бело-црвена картица важи дванаест месеци и дозвољава насељавање на одређено време и запослење код послодавца који вас је затражио. Након годину дана може се поднети захтев за слободан приступ тржишту рада.
ЕУ УВОДИ ШОКАНТНУ МЕРУ: Уколико хоћете да путујете у Европу, мораћете и да платите
Ко жели да ради у Аустрији, од пресудног је значаја да зна немачки језик, јер се на њему одвијају цео процес пријаве и сва комуникација. ЦВ и молбе морају бити преведени. Знање само енглеског језика довољно је искључиво за високоспецијализоване ИТ стручњаке.
Такође, дипломе морају да се провере и упореде са аустријским системом школства да би се могле нострификовати. Ако има разлика, полажу се додатни испити. За нострификацију универзитетске дипломе подноси се захтев на одговарајућем аустријском универзитету, односно високој стручној школи или у централној служби за информисање Министарства науке.
НЕ ТРЕБА ДИПЛОМА, А ОДЛИЧНА ПЛАТА: Потребно је само да испуните два услова и ето посла за вас!
Поред сезонских радника и наведених дефицитарних занимања, Срби у Аустрији се запошљавају и на другим местима, као лекари, финансијски стручњаци, бравари, секретарице и административни радници.