КОЛИКО КОШТА ПРАЗНИЧНА ТРПЕЗА: За Бадњи дан и Божић ПРИПРЕМИТЕ ОВУ СУМУ!
Рачуница показује да ће четворочлана породица на комплетан посни и мрсни свечани ручак за Бадњи дан и Божић морати да потроши око 20.000 динара
Без обзира на то колико су се истрошили за дочек Нове године, грађани Србије не штеде на обилатости божићне трпезе која, према веровању, симболизује добробит коју ћемо имати током целе године.
ОПРЕЗ кад деци купујете играчке! Уколико ОВЕ СТВАРИ нема на декларацији НИКАКО НЕ УЗИМАЈТЕ!
А рачуница показује да ће четворочлана породица на комплетан посни и мрсни свечани ручак за Бадњи дан и Божић морати да потроши око 20.000 динара, што је скоро пола просечне плате.
Посна трпеза за Бадње вече мора да садржи пасуљ пребранац и печену рибу, а за десерт суво воће, мед, орахе и ситне посне колаче, док мрсни божићни ручак садржи сарме, супе, предјела, прилоге, пиће, торте, колаче и, наравно, печење.
А док је некада најрадоснији хришћански празник био незамислив без прасетине или јагњетине с ражња, хронична беспарица и низак стандард натерали су грађане да се задовоље мањим порцијама печења, тврде месари.
- Продаја божићних печеница мања је за 30 одсто јер народ нема пара, купује се минимално. Некада су за ражањ најтраженији били прасићи од 15 до 18 килограма, а сада се траже они мањи, од 10 до 12 килограма. Уместо печенице, грађани су прешли на куповину печења на кило, али док су раније за празнични ручак куповали по три килограма прасетине, сада наручују једва кило и по - каже Нада Вујновић, власница месаре.
Ипак, без обзира на цену, статистике показују да српске рибарнице уочи Бадњег дана продају око 300 тона свеже рибе, док се за Божић поједе око 2.000 тона свињетине, што значи да сваки од око четири милиона православних верника поједе по пола килограма.
Оно што ће се наћи у сваком дому јесте Бадњак чија је цена око 80 динара, слама око 90 динара и пшеница 150 динара.
БОНУС ВИДЕО: Ово су послови са средњом школом или лиценцом који могу да вам донесу ВИШЕ ОД 700 ЕВРА МЕСЕЧНО