У ШОПИНГ ПО НОВИМ ПРАВИЛИМА: Ево како од сада изгледају распродаје, акције и снижења у Србији!
Од сада трговац је дужан да јасно истакне редовну и снижену цену
Нови Закон о трговини који би требало да дефинише шта су распродаје, сезонска снижења и акцијска продаја почиње данас да се примењује, а тиме би, како је наглашено, требало да буде спречена појава лажних снижења и распродаја.
СЕНЗАЦИОНАЛНО: ДО 62% ПОПУСТА ЗА ЛЕТОВАЊЕ У ЛУКСУЗНИМ ГРЧКИМ ХОТЕЛИМА!
Вучић саопштио лепе вести: СТИГЛА НОВА ИНВЕСТИЦИЈА! Јапанска компанија отвара 523 НОВА РАДНА МЕСТА! (ВИДЕО)
УПОЗОРЕЊЕ СРПСКИМ ТУРИСТИМА У ГРЧКОЈ: Ако ово урадите, следи казна од 1.500 евра!
Новим Законом тачно се дефинише период сезонских снижења од максимално два пута годишње.
Сезонско снижење започиње између 25. децембра и 10. јануара и 1. и 15. јула, и може трајати највише 60 дана. На тај начин би требало да се избегне да се у исто време иста роба у једним радњама продаје по нижим, а у другим по редовним ценама.
Од сада је трговац, према новим прописима, дужан да када је у питању распродаја, осим да јасно истакне редовну и снижену цену, да физички издвоји робу која је на распродаји. Роба која имала једну цену само неколико дана па је онда наводно снижена, сматраће се обмањујућом пословном праксом и трговац ће бити кажњен.
Новим законом забрањено је и рекламирање робе по сниженој цени које има у тако малој количини да је очигледно да се намерава привлачење купаца како би купили и другу робу.
Трговци више неће моћи да снизе, на пример, цену само једне мајице за 70 одсто, па да истакну да су цене снижене у том проценту, као сада. Код оглашавања процента снижења, највећи проценат може да се наведе уколико се односи на најмање једну петину робе у асортиману трговца.
Ако се у огласној поруци пореде цене робе или услуга различитог квалитета, односно цене робе са недостатком и без њега, мора се навести да је нижа цена условљена нижим квалитетом, односно недостатком.
ОГЛАСИО СЕ ЈАПАНСКИ "ТОЈО ТАЈЕРС": Објаснили целом свету због чега ИНВЕСТИРАЈУ У СРБИЈУ!
Може ли се ПОРОДИЧНО НА ПЛАНИНУ ЗА 200 ЕВРА? Ево где лето можете да проведе у Србији и колико то кошта
Шушка се да је Амазон обилазио земље региона, а сад је ОТКРИВЕНО да ли има шансе да дође у Србију!
Председник Националне организације за заштиту потрошача Горан Паповић раније је истакао да су шира овлашћења инспекције услов за примену овог закона.
- Док инспектори не буду издавали прекршајне налоге на лицу места и наплаћивали их, све ће остати као што је и било. Писање казни, па одлазак на суд и потом често застаре, штите несавесне трговце. Четири године вршимо притисак ка Министарству трговине да се прекршајни налози ставе у Закон, али ипак су победили трговински ланци са својим лобирањем да се то не деси - рекао је Паповић.
СТАРИ НАЗИВИ СРПСКИХ ГРАДОВА: Јесте ли некада били у Палежу или Гургусовцу? Вероватно јесте, а да то и не знате (ВИДЕО)