ДАЉИНСКИ СИСТЕМ ИЛИ ОНАЈ НА СТРУЈУ, ПИТАЊЕ ЈЕ САД: Који је најисплативији вид гејања у Србији?
Министар енергетике саветује грађане који је то наисплативији начин да се угрејемо.
Становници Србије не би требало да напуштају системе даљинског грејања и прелазе на грејање на струју, јер је струја превише скуп извор енергије, изјавио је данас министар рударства и енергетике Србије Александар Антић.
ЕПС: Угаљ за грађане није поскупео!
Он је новинарима након потписивања уговора са 15 локалних самоуправа у Србији којима је додељено 125 милиона динара за унапређење енергетске ефикасности, казао да ће систем даљинског грејања дугорочно бити најисплативији за грађане.
НИКАД ВИШЕ ГРАДИЛИШТА У БЕОГРАДУ: "Хилтон" симбол промене набоље (ФОТО)
Антић је нагласио да је цена електричне енергије у овом тренутку испод економске цене и то ствара погрешну представу да је грејање на струју јефтиније.
-Моја препорука грађанима Србије је да се држе даљинског система грејања, јер ће цена електричне енергије у наредних 10 до 15 година по свим пројекцијама да расте, а биће различитих зима које ће захтевати велике количине енергије за грејање-, казао је он.
Антић је поручио локалним самоуправама да покушају да смање фиксне трошкове топлана и да учине све да цене даљинског грејања буду повољније за грађане.
МАЛИ О БЕОГРАДУ НА ВОДИ: Рекли су нам да су то пусти снови, а већ је инвестирано 43 милиона евра
Грејна сезона у Србији званично почиње 15. октобра и траје шест месеци, до 15. априла. Може почети најраније 1. октобра, ако спољашња температура три узастопна дана у 21 сат износи 12 степени или буде нижа од тога.