АМЕРИКА СВЕ ДУБЉЕ ТОНЕ: Да ли ће достићи сурову цифру од 40 милиона незапослених (ВИДЕО)
Поред тога, још 2,2 милиона људи затражило је помоћ у оквиру новог савезног програма за самозапослене
Више од 2,4 милиона грађана САД пријавило се прошле недеље за добијање накнаде за незапосленост, услед последњег таласа отпуштања, због епидемије која већ два месеца блокира пословне активности и гура економију у дубоку рецесију.
УПОЗОРЕЊЕ ДОКТОРА! Антибиотици нису "паметни" и не разликују добре и лоше бактерије, зато је важно да ОВО РАДИМО
Америчку економију очекује највећи пад још од Другог светског рата
ПРЕМИЈЕРКА ОДУШЕВИЛА ЦЕО СВЕТ: Радници је ДИЖУ У НЕБЕСА због донетих мера (ВИДЕО)
Америчко министарство рада је саопштило данас да је отприлике 38,6 милиона људи без запослења поднело захтев за помоћ државе, пошто је вирус корона приморао милионе предузећа да затворе врата и смање радну снагу.
Поред тога, још 2,2 милиона људи затражило је помоћ у оквиру новог савезног програма за самозапослене, за предузимаче и раднике који изводе радове, којима је сада први пут омогућено да добију накнаду за незаспосленост.
Континуирани тренд смањења броја радних места, по оцени агенције АП, указује на економију која тоне у најгору рецесију од Велике депресије.
Нестраначки Одбор за буџет у Конгресу САД проценио је ове недеље да ће економски пад у кварталу април-јун износити 38 одсто на годишњем нивоу. То би био далеко најгори квартални пад привреде.
Скоро половина Американаца каже да су им се приходи смањили или да живе са другом одраслом особом која је остала без прихода због губитка посла или смањеног броја радних сати, према подацима анкете Бироа за попис становништва.
Више од петине Американаца рекло је да мало или уопште не верује да ће следећег месеца моћи да отплати рату кредита или хипотеку на време. Током априла, амерички послодавци су изгубили 20 милиона радних места, чиме је у само једном месецу избрисано деценијско повећавање броја радних места.
Стопа незапослености достигла је 14,7 одсто, и сада је највиша још од 1930-их година прошлог века.
Председник Федералних резерви, Џером Пауел, рекао је у недељу у једном интервјуу да би стопа незапослености могла у мају или јуну да достигне врхунац, са стопом од 20 до 25 процената.
А док америчке власти поступно укидају ванредне рестриктивне мере, технолошке компаније развијају сопствене системе за праћење контаката запослених како би спречиле ширење вируса у радном окружењу, преноси Ројтерс.
Једна компанија из Калифорније планира да опреми својих 10 хиљада радника са идентификационим картицама, у које је интегрисана блу-тут технологија за везу са вај-фај рутером, како би били праћени кретање и интеракција запослених у канцеларијама.
Анализом података о кретању и контактима запослених, лакше би се утврдило ко би требало да се подвргне тестирању на Covid-19. Сличне технолошке иновације најавиле су бројне компаније у САД и у Европи.
ВЕНЕЦИЈУ ОЧЕКУЈУ ВЕЛИКИ ФИНАНСИЈСКИ ГУБИЦИ? И поред попуштања мера улице и даље празне!
ПОСТОЈИ РЕШЕЊЕ ЗА КРИЗУ: Француски бизнисмен предложио да држава прода Мона Лизу, од цене слике завртеће вам се у глави
Нови Зеланд уводи ДОДАТНИ ОДМОР: Циљ је ојачавање домаћег туризма
Илон Маск спреман да гађа Марс са 10.000 РАКЕТА: Разлог за то ће вас ИЗНЕНАДИТИ!
Светска трговина ПАДА, а неликвидност РАСТЕ: Азијске земље главне на економском удару короне