Брнабић поручила: Пољопривреда ће изгледати потпуно другачије
Сви државни органи су предузели мере да климатски услови што мање утичу на пољопровреднике, истиче премијерка
Сви државни органи су предузели мере да климатски услови што мање утичу на пољопровреднике, рекла је премијерка Ана Брнабић, која је обишла радове на регионалном подсистему за наводњавање "Тиса-Палић" у месту Габрић код Суботице.
Прочитајте и:
Ана Брнабић је рекла да ће пољопривреда изгледати потпуно другачије до краја мандата Владе, јер се озбиљно ради на изградњи система за наводњавање.
Сви државни органи су предузели мере да климатски услови што мање утичу на пољопровреднике, истиче премијерка.
Каже да је обишла и системе за спречавање поплава, и да ће у јуну бити расписан конкурс за посебне радарске системе који ће бити постављени у Ваљеву.
У системе за наводњавање улаже и покрајинска влада, која је припремила пројекте.
Председник покрајинске Владе Игор Мировић каже да остаје да се доведе струја до њива, како би пољопривредници могли да користе регионални систем.
Радови би требало да буду завршени у јулу, а већ се креће у 18 нових пројеката што се тиче наводњавања у Војводини.
Подсистем за наводњавање "Тиса-Палић" је један је од 11 пројеката који се финансирају из Програма за наводњавање - Абу Даби фонда у Војводини.
Вредност радова је 4.750.000 евра. Канали су изграђени деведесетих година, али никада нису били у потпуној функционалној употреби. Сада се додатно облажу непропусним фолијама, како би вода стигла до пољопривредника.
Коментаришући предлог ММФ-а да се укину привремене кризне мере за пензионере, Брнабићева је рекла да ће Влада тај предлог озбиљно и рационано размотрити, јер ако се само укине закон, то значи да би се неком и смањивала пензија.
Влада ће донети одлуку о даљем поступању, рекла је премијерка Брнабић.
Мисија ММФ-а предвођена Џејмсом Руфом, која је од понедељка у Београду на преговорима о новом аранжману са Србијом популарно названом "чуваркућа", сугерисала је представницима Владе да укину привремене кризне мере за пензионере - односно Закон о привременом умањењу пензија, који је на снази већ четири године.
ММФ је поручио српској страни да нађе систематско решење за пензије, будући да су јавне финансије последње три године стабилне, пише Политика.