ПЛАЦ НА ПЛАНИНИ СКУПЉИ НЕГО ВИЛА У БЕОГРАДУ: На СРПСКИМ ЛЕПОТИЦАМА цене некретнина СКАЧУ "ДО НЕБА"
Цена зависи углавном од локације и комуналне опремљености.
На популарним српским планинама владају неки нови инвестициони ветрови, који су донели и вртоглави раст цена земљишта. Тако на Златару данас један ар плаца вреди и до 10.000 евра, а на Златибору и свих 100.000 евра. То је више од земљишта на коме се налазе куће по Београду, а које на плацу од 2-3 ара могу да се купе за 150.000 евра.
Овај несвакидашњи бизнис је један од НАЈПРОФИТАБИЛНИЈИХ у Србији, а његова ЕКСПАНЗИЈА се тек очекује!
СРБИЈА ДОБИЈА ЈОШ ЈЕДНУ МОДЕРНУ САОБРАЋАЈНИЦУ! Све је завршено, ДО БУГАРСКЕ САДА ЗА 3 САТА!
Ако вам родбина шаље паре из ИНОСТРАНСТВА, ово ТРЕБА ДА ЗНАТЕ: Уводи се ВАЖАН ПРОПИС!
Истовремено, и цене некретнина се крећу навише, а зависе углавном од локације и комуналне опремљености, али и од најављених великих инвестиција у околини.
Ево како се крећу цене плацева на српским лепотицама.
На Златару, изнад Нове Вароши, никад се није више градило, а и интересовање за плацеве је незапамћено. Цене достижу и до 10.000 евра за ар земље на најатрактивнијим локацијама.
Најјефтинији плацеви, које су власници до пре неколико година нудили по багателним ценама, сада коштају око 3.000 евра. На некада неискоришћеном земљишту полако ничу читава туристичка насеља, а само ове године изграђено је, или је започета градња, између 40 и 50 вила и апартманских зграда.
На најпримамљивијем делу Златара више нема парцела на продају, које су током актуелне "навале" купаца продати за најмање 5.000 евра.
Како кажу поједини грађевински предузимачи, на Златару се последњи пут масовно градило 2008. године, али ни приближно као сада. Наводно се очекује да би цена земљишта на овој планини могла још да расте.
Златар располаже са 1.500 лежаја у приватном и хотелском смештају, а куће на овој планини могу се данас купити за 40-50.000 евра, док се апартмани продају по цени од 1.000-1.500 евра по квадрату.
На комшијском Златибору, земља се плаћа "џаковима пара", јер су цене плацева у најстрожем туристичком центру планине вртоглаво скочиле. То потврђују цифре за које су земљиште инвеститорима продали приватни власници, али и општина Чајетина.
Ар земље у екстра грађевинској зони до скоро је коштао 40 до 50 хиљада евра, а однедавно је достигао и читавих 100.000 евра. У овом делу за продају су остале само парцеле приватних власника, а ту су и плацеви на којима се налазе старе викендице, углавном површине 150 до 160 квадрата.
ХУАВЕЈ ДОНОСИ СРБИЈИ 5Г ТЕХНОЛОГИЈУ! На прагу НОВЕ ИНДУСТРИЈСКЕ РЕВОЛУЦИЈЕ, ево када стиже интернет БРЗИНЕ МУЊЕ
Возићемо НОВИЈА, али СКУПЉА возила! Ево шта доноси ЗАБРАНА УВОЗА аутомобила са еуро 3 моторима!
Бели чај, фета, пршута... ЕУ и Кина договориле листу производа са заштићеним географским пореклом
Тако су појединци направили уговоре са инвеститорима тако да земљиште наплате кроз неколико станова и пословни простор који ће се градити на њиховим парцелама. Цена квадрата у овој зони је 2.500-3.000 евра.
Нагли скок цене земљишта у најелитнијим зонама Златибора, после једног периода стагнације, приписује се делом и гондоли чија се градња приводи крају.
На Златибору сада у хотелском и приватном смештају има 30.000 лежаја, а све већа понуда станова није оборила њихову вредност, тако да је цена квадрата некретнина од 800 до 2.500 евра.
На Копаонику се плацеви могу наћи по цени од 3-4.000, па до 10-12.000 евра по ару. Ипак, на једној од најпопуларнијих српских планина изградња је већ достигла такав ниво да је тешко пронаћи слободно земљиште.
Цене кућа на Копаонику крећу се од 50.000 евра за мању квадратуру, па све до 200.000 евра за укњижене објекте на три нивоа и са површином од око 200 м2.
Плацеви на Дивчибарама тренутно вреде од 1.000 до 2.000 евра за ар у зависности од локације и комуналне опремљености, али њихов промет није тако велик као новоизграђених апартмана.
Истовремено, на овој планини у близини Ваљева расте и цена некретнина, па је тако минимална вредност квадрата новоградње око 1.000 евра, уз тенденцију даљег повећања. Један од узрока веће тражње и цена је и будући спортско-туристички комплекс који ће градити познати кошаркаш Милош Теодосић.
Већи део Таре налази се у саставу Националног парка у чијим границама се само понегде може градити, али уз строго дефинисана правила. Зато ова планина још увек одолева урбанизацији.
Цена плацева зависи од локације и од тога да ли се налазе у оквиру Националног парка Тара, а креће се од 1.000 евра на мање атрактивим деловима Калуђерских бара, до 2-3 хиљаде евра у популарних околини хотела. На Заовинама, Митровцу и Секулићима плацеви су доста јефтинији.
СЈАЈНЕ ВЕСТИ: У Србији ЦВЕТА ИТ СЕКТОР, рекордни ПРИХОДИ на тржишту (ФОТО)
КО ПРЕКРШИ ЗАКОН О ЗАБРАНИ ПЛАСТИЧНИХ КЕСА ПЛАТИЋЕ 100.000 ЕВРА! Постоје само ДВА ИЗУЗЕТКА!
Органска храна, електрични аутомобили и папирне кесе нису толико "ЕКОЛОШКИ" као што се мисли! Ево и због чега
БАНКЕ МОРАЈУ ДА ВРАТЕ ПАРЕ ГРАЂАНИМА СРБИЈЕ: Раскинут уговор о кредиту у "ШВАЈЦАРЦИМА"
СЈАЈНЕ ВЕСТИ ЗА ПОЉОПРИВРЕДНИКЕ: Држава даје НАЈВЕЋЕ СУБВЕНЦИЈЕ ИКАДА
КАКО ЈЕ НАСТАО ГАСТАРБАЈТЕР? Тог октобра 1968... (ВИДЕО)