Десет тимова конкурише за подршку у оквиру програма "мтс стартап убрзање"
Програм за технолошке предузетнике за највише 3 тима са Стартап академије подстицај од укупно 20.000 €
Новим технолошким предузетницима обезбеђена је подршка за развој њихове иновативне идеје у оквиру програма "мтс стартап убрзање", којим је предвиђен подстицај у износу од 20.000€.
Легализација објеката у Србији увелико траје
Телеком Србија и удружење СЕЕ ИЦТ и ове године удружују снаге како би стартаповима пружили подршку у раној, најосетљивијој фази развоја њихове пословне идеје.
Програм "мтс стартап убрзање" намењен је полазницима Стартап академије - тромесечног едукативног програма који ће ове године похађати десет тимова. Они ће у наредном периоду развијати разноврсне пословне идеје, од специјализоване друштвене мреже за младе маме и коришћења вештачке интелигенције за купопродају половних аутомобила, до решења којим се аутоматизује развој софтвера.
У претходних пет генерација Стартап академије, више од 100 предузетника обезбедило је 2 милиона евра инвестиција, а компаније које су основали оствариле су приход већи од 10 милиона евра.
Петочлани жири састављен од представника Телекома Србија, удружења СЕЕ ИЦТ и тројице успешних предузетника одредиће највише три тима који ће добити подршку у оквиру програма "мтс стартап убрзање".
Жири ће, између осталог, процењивати способности тима да развију своју пословну идеју, иновативност и јединственост њиховог решења, као и стратешки приступ развоју производа.
Поред новчаног износа, тимовима који покажу највише спремности да развију своју пословну идеју обезбеђена је и даља менторска подршка, као и сервиси који су им неопходни за развој дигиталних производа – мтс оптички приступ Интернету и cloud сервер. Телеком Србија ће додатно пружити подршку тимовима да свој производ понуде и на другим тржиштима на којима послује, у БиХ и Црној Гори.
- Добри резултати првог "мтс стартап убрзања" охрабрили су нас да агилније уђемо у сарадњу са стартап екосистемом. Добили смо увид у процес иновација у различитим областима и другачије моделе развоја пословне идеје. С друге стране, допринели смо експертизом у процесу управљања различитим сетовима података и управљања растом. Свесни смо да је тимовима потребна јака подршка на самом почетку, док не почну да пристижу први корисници и први приход, и зато смо ту - рекао је Милан Симић, извршни директор за ИТ и ИЦТ подршку Телекома Србија.
Телеком Србија заједно са партнерским организацијама жели да подстакне развој технолошког предузетништва и ИТ заједнице у Србији. У том контексту, дели опредељење удружења СЕЕ ИЦТ, које је посвећено томе да кроз своје разноврсне едукативне програме до 2020. године обучи 100.000 ИТ стручњака. Телеком Србија је уједно и национални партнер у осам Стартит центара широм земље, у којима удружење СЕЕ ИЦТ спроводи своје едукативне програме, организује стручне конференције, меетуп-е и друге специјализоване догађаје.