Интересовање инвеститора не јењава: ВИШЕ ОД 21 МИЛИЈАРДЕ ЕВРА СТРАНИХ УЛАГАЊА У СРБИЈУ
Кроз целовите и структурне реформе система и економских параметара Србија се сада позиционирала као једна од најзначајнијих инвестиционих дестинација Централне и Источне Европе.
Економски план реформи које је активно спроводио тим на челу са актуелним председником Србије Александром Вучићем показао је успешност кроз све боље резултате из године у годину. Србија је неупитно побољшала своју економску позицију али и инвестициони ризик. Републику Србију сада у економским круговима препознају као земљу лидера економског раста и оазом инвестиционих локација.
Листа компанија које послују на подручју Србије из годину у годину све је дужа и дужа и на њој се налазе имена светски признатих компанија као што су Роберт Bosch, Michelin, Сиеменс, ЗФ, Panasonic, НЦР, Microsoft, Горење, Бросе, Цонтинентал, Магна, Цоопер Тирес, Јохнсон Цонтролс, Јохнсон Елецтриц, Леони, Фиат Chrysler Аутомобилес, Yazaki, Еатон, Стада, Swarovski, Аунде, Цалзедониа, Меи Та, Schneider Елецтриц, Geox, Tarkett, Линг Лонг, Адиент, Minth, Toyo Тирес, МТУ, Barry Callebaut, као и многе друге.
Република Србија је, према извештају „ИБМ Глобал Лоцатион Трендс 2020“ и четврту годину заредом светски лидер по броју отворених радних места кроз пројекте страних директних улагања (СДИ) у 2019. години, а посматрано према броју становника. Према критеријуму броја креираних нових радних места (без обзира на величину популације) кроз СДИ чија реализација је започела у 2019. години Србија је заузела високо 5. место међу европским земљама.
Према оцени фДи Intelligence, Србија је прва по броју страних директних улагања. У периоду пандемије коронавируса не само да ниједан инвеститор није одустао од планираног улагања, већ је започета реализација и нових, значајних пројеката. Од 2012. Србија је привукла више од 21 милијарде евра.
У претходних неколико година кроз удео 16 страних инвестиција и отварања нових фабрика обезбеђено је 62.189 нових радних места.
Најважнији путни правци који повезују Европу и Азију укрштају се на територији Србије. Додатни бенефит је што је Србија обезбедила висококвалитетну и образовану радну снагу, те тако стручњака за нова радна места не мањка. У Србији последњих година знатно више се инвестира у капитално интензивне пројекте што смањује незапосленост.
Република Србија је на време препознала потребу да се економски систем прилагоди потребама привреде, као и неопходнодност спровођења економских реформи, што је дало и феноменалне резултате и активирало економски просперитет.
Сва досадашња улагања у Републику Србију можете видети на сајту delagovore.rs