Између ОДЛИЧНЕ ЗАРАДЕ и ЈЕЗИВЕ СМРТИ: Они узимају и до 100.000 долара за пењање на КРОВ СВЕТА
Више од 700 људи се сваке године пење на Монт Еверест, а рекорд у броју оних који желе да га освоје оборен је ове године.
Чак 381 особа добила је дозволу за успон на Монт Еверест. Већина експедиција изнајмљује комерцијалне водиче и за то их плаћају између 60.000 и 65.000 долара, наводи Британски планинарски савет.
То укључује водича и шерпаса, који обично носи ствари аплиниста, како би се лакше попели на врх. Такве авантуре достижу цене и до 100.000 или више долара.
БУКТИ ТРГОВИНСКИ РАТ! Кина повукла потез који ће уздрмати америчку економију
У ЈЕКУ ТРГОВИНСКОГ РАТА: Трамп открио како теку преговори са Кином
КИНЕСКА НУКЛЕАРНА ОПЦИЈА! Пекинг може ЈЕДНИМ ПОТЕЗОМ да заустави ЦЕЛУ АМЕРИЧКУ ЕКОНОМИЈУ (ФОТО/ВИДЕО)
Даље од тога отишла је компанија Севен самит трекс (Севен Summit Трекс), која у понуди има пакет ВВИП Монт Еверест, по цени од 130.000 долара по особи.
Он укључује вечеру добродошлице, боравак у хотелу Катманду са пет звездица, приватну пекару и бар у базном кампу, личну топлу кухињу, туш и шаторе-тоалете у базном кампу, сва три оброка и неограничену количину чаја и кафе, коришћење приватног хеликоптера и личног фотографа, који ће све документовати сваки део освајања највеће планине света.
Пакет не укључује међународне летове за Непал и из Непала, потребну опрему или савете за чланове тима пењача. Мада је јефтиније унајмити локалну експедицију у Непалу и то кошта око 35.000 долара. А ту је и опрема која је обавезна и веома скупа.
И за то има интересовања, што се види по бројности алпинистичких експедиција. Чак ни озбиљна опасност и непредвидивост Крова света не спречава многе авантуристе и планинаре да пробају да га освоје.
"Ово што радите је чист економски ТЕРОРИЗАМ, ШОВИНИЗАМ и МАЛТРЕТИРАЊЕ!" Кини прекипело на америчке санкције!
КИНА СПРЕМА БРУТАЛНУ ОДМАЗДУ НА АМЕРИЧКЕ ЦАРИНЕ: Удариће где их највише боли специјалним оружјем! (ВИДЕО)
Само прошле недеље 11 планинара страдало је на Монт Евересту. Неки од њих због претрпаности те планине алпинистима.
Многи од њих су, наиме, у исто време на Евересту, у уском временском оквиру када су услови најбољи. То резултира уским грлом и чекањем у планинској "зони смрти", где једноставно нема довољно кисеоника да би ћелије тела преживеле.