Камповали бисте овог лета? Ево колико вас то може коштати у Грчкој, Хрватској и Црној Гори
Можете изабрати смештај у шатору, дрвеној кућици, бунгалову, камп приколици или каравану
Да ли сте размишљали да овог лета кампујете? Када је овај вид летовања у питању многи су у заблуди да је реч о најјефтинијем начину летовања. Наиме, модерни кампови уопште нису толико јефтини.
Последњих година многи кампови су достигли високу категорију и нуде све садржаје као и хотели или апартмани, а неки чак и више од тога. Тако данас у камповима можете изабрати смештај у шатору, дрвеној кућици, бунгалову, камп приколици или каравану.
Неки од кампова у Грчкој су буквално "градови у малом". Камп на једној од популарних плажа окружен је боровима пружајући потпуну заштиту од сунца, а чак и најудаљенија места у кампу су само неколико метара од мора и купатила јер је читаво подручје постављено као амфитеатар око залива. Нпр, камп има струју, а вајфај може да се добије на захтев.
Прочитајте и:
Цена камповања за двоје са основним трошковима износи око 30 евра, али камперима су на располагању бројни садржаји, које овај начим летовања може учинити нешто скупљим.
Тако рецимо, место за шатор у кампу у сезони кошта око седам евра по ноћењу, док изнајмљивање шатора кошта од 17.5 до 24.7 евра за ноћ. Одрасли плаћају 7.20 евра, а деца 3.80, место за аутомобил кошта 3.80, струја 3.90, фрижидер 4.00, веш машина 4.00... У кампу постоје разни садржаји укључујући ресторан, палачинкарницу, кафетерију, бар, биоскоп...
Такође, у понуди су и куће на плажи различите категоризације које коштају и до 170 евра за ноћ.
У Хрватској такође постоји велики број места за камповање са дугом традицијом и на Јадрану их има више од 50. Већина њих су прилично развијени и опремљени са различитим садржајима. Тако, уколико се одлучите рецимо за камповање на Крку, у Њивицама, на располагању су укупно 421 новоизграђене парцеле где место у сезони кошта 10,60 евра дневно по особи, док деца од 7 до 12 година плаћају пола цене, а за млађу децу је камповање бесплатно. Стандардна парцела у јеку сезоне наплаћује се 22 евра по дану, док су места ближе мору нешто скупља, па тако укупни трошкови смештаја за две особе коштају око 40 евра.
Десила вам се САОБРАЋАЈНА НЕЗГОДА ван Србије: Ево како да НАПЛАТИТЕ ШТЕТУ у иностранству
Уколико имате кућног љубимца, његов боравак кошта 6.60 евра дневно, а ако вам је потребан сеф, коришћење кошта два евра. Свака парцела је опремљена прикључцима за воду, струју, одвод, има вајфај интернет, а омеђена је малим каменим зидићима у комбинацији са аутохтоним биљкама.
Такође, у непосредној близини парцела се налазе три санитарна чвора. У понуди су и мобилне кућице уз море које у зависности од комфора и опремљености у сезони коштају од 155 до 270 евра по ноћењу. Камперима су на располагању пицерија, пекара, продавница, трафика, салон лепоте, базени, теретана, трим стаза...
Кампова је у Црној Гори нешто мање и не нуде толико садржаја, као у Грчкој или Хрватској. Неки немају продавнице и ресторане у свом склопу, али у том случају ови објекти нису ни претерано удаљени од кампа.
Укупан трошак за две особе, караван, аутомобил, струју и локалне таксе за једну ноћ у кампу на магистралном путу Бар-Улцињ износи око 15 евра. Док рецимо исти такав трошак за двоје у Улцињу кошта 28 евра за ноћ. Такав камп садржи ресторане, спа и велнес центар, ВИП лежаљке или лежаљке са антибактеријским платном. Овде постоји могућност и изнајмљивања бунгалова, чија цена у сезони износи око 190 евра за ноћ.