ИНВЕСТИЦИЈА ОД 265 МИЛИОНА ЕВРА: Кина финансира градњу ХЕ "Дабар"
Након осам година најављиване градње ХЕ "Дабар", у јуну ће коначно бити потписан уговор за ову инвестицију од 430 милиона КМ (око 265 милиона евра), и то са Кинезима.
Предузеће "Хидроелектрана Дабар" расписало у јануару ове године јавни позив за финансирање и изградњу свих објеката ХЕ укупне вредности око 430 милиона КМ.
Рок за пријем понуда био је 1. март 2019. године.
Међутим, од 19 заинтересованих светских компанија за градњу ХЕ "Дабар", након расписивања тендера, представници свега три кинеске и једне словеначке компаније дошли су да обиђу локације у Херцеговини на којима треба да се граде објекти поменуте ХЕ.
Није Немачка! ОВА држава ОДМАХ ЗАПОШЉАВА НАЈБОЉЕ дипломце! ЕВО о којој држави је реч!
Овог лета пушта се у саобраћај још 111,3 км нових аутопутева! До Македоније и Грчке од сада много брже!
Путин у свом говору у Кини ПОМЕНУО СРБИЈУ и открио ВАЖНУ СТВАР
Инвестиција у ХЕ "Дабар" неће бити прва коју Кинези реализују у БиХ пише портал и наводи да ће Кинези градити Блок 7 термоелектране Тузла.
Парламент ФБиХ дао је сагласност за кредитно задужење "Електропривреде БиХ" код извозно-увозне банке Кине за пројект изградње Блока 7 ТЕ Тузла.
С друге стране, наводе, из Енергетске заједнице су апеловали да би гаранција ФБиХ за кредит у овом случају садржавала елементе недозвољене државне помоћи, а из европских кругова су назначили да је угаљ све непожељнији енергент.
АМЕРИКУ ШТИПА КРИЗА КАО НИКАД ДО САД: Рекордан број захтева за примање накнада!
Бивши председник Нисана Карлос Госн пуштен је из притвора при кауцији од 4,5 милиона долара
Обележен Дан девојака у информационо-комуникационим технологијама
Подсећамо да је комесар ЕУ задужен за придруживање Унији Јоханес Хан рекао је да је забринут што неке балканске земље много позајмљују од Кине да плате инфраструктуру и да тиме повећавају опасност од дугороцне штете по своје крхке привреде.
Хан је раније, у разговору за Фајнаншел тајмс, рекао да би ЕУ била партнер који је више фер.
- Кина никад не води рачуна о томе како и да ли је земља способна да плати своје зајмове. И ако не могу да плате постоји одређен притисак да се ствари пребаце у њихово власништво - казао је Хан.