Одличне вести за Краљевчане: 5.000 људи добија посао!
У Краљеву ће се производити каблови за аутомобилску индустрију. После деценија неизвесности и тешких година Краљево поново има шансу да упосли онолико људи колико је некада радило у Магнохрому.
После својих фабрика у Прокупљу, Милошишту и Нишу, Краљево је четврти град у Србији у којем компанија „Леони” приводи крају радове на модерној фабрици, у којој ће до краја 2023. године бити запослено 5.000 радника. С овим импозантним фабричким здањем и град на Ибру улази у породицу светског гиганта у производњи каблова за аутомобилску индустрију, који у 31 земљи света у свом стопроцентном власништву има 93 фирме са више од 85.000 запослених.
НОВИ ЗАКОН МЕЊА СВЕ! Ново правило за све запослене, Министарство ПОТВРДИЛО
СРБИЈА УЛАЖЕ у развој ИНОВАТИВНИХ ПРОИЗВОДА: Грађани, можете добити и до 80.000 евра за ИДЕЈУ!
Наставља се УВОЗ БЕЗ ЦАРИНЕ из ЕУ у Србију: Додатна олакшица за куповину живе стоке!
Ових дана у Леонију на Ратарском имању у Краљеву живо је и у фабричким халама, у којима већ ради око 600 радника, али и у фабричком окружењу. Приступна саобраћајница, улица Јована Дерока, је проширена, урађена је пешачка зона, паркинзи и други потребни објекти и више од 200 радника неколико грађевинских и других фирми раде финалне радове на пратећој инфраструктури. У току је изградња кружног тока на Ибарској магистрали код фабрике као и саобраћајнице која ће код водоторња спојити Ибарску магистралу с недавно реконструисаним надвожњаком, односно улицом Јована Дерока.
Тиме је, како је својевремено обећао градоначелник Краљева Предраг Терзић, у потпуности испоштована динамика промена урбанистичких планова као и друге обавезе које је град преузео на себе у реализацији ове капиталне инвестиције на 60.000 метара квадратних, немерљиво значајне и за Краљево и за регион, али и Србију.
Први конкурс ра раднике у фабрици Леони у Краљеву расписан је половином јула 2018. године, с тим што је најпре попуњена управљачка структура и стручни кадар. У међувремену број запослених достигао је бројку од 600 у сталном радном односу. Тренутно се обука за нове радника обавља у Нишу, Прокупљу и Румунији, и почетком следеће године требало би да крене серијска производња.