КУЋА У СРБИЈИ И ЗА 1.500 ЕВРА: На овим локацијама можете купити некретнине за НЕВЕРОВАТНО МАЛО ПАРА, уз добијате и велике плацеве
Највећи број некретнина нуде банке
Док слушамо како цене некретнина лете до неба, још има породичних кућа које се могу купити за мало пара и уз додатна улагања прилагодити мери купца. Добар део таквих нуде банке које су активирале хипотеку јер дужници зајмове нису враћали.
САВ ТРУД НЕСТАО ЗА ДВАДЕСЕТ МИНУТА: Невреме у Чачку иза себе оставило пустош, плодове купе са земље уместо да их беру
У ОВИХ ПЕТ ДРЖАВА БЕЗ ПЦР, КАРАНТИНА И ПОТВРДЕ О ВАКЦИНАЦИЈИ: Грађани Србије овде могу да путују као пре короне
ПРОРАДИО ПОРТАЛ СА РЕЗУЛТАТИМА МАЛЕ МАТУРЕ! Рок за приговоре додатно продужен
У понуди је и више станова и породичних кућа које се могу купити за релативно мало пара и које не захтевају превише додатних улагања. Највећи број таквих некретнина нуде банке, а на тржишту су се нашле пошто су активиране хипотеке јер дужници нису редовно враћали своје зајмове. Тако се, на пример, у насељу Рипањ, које припада градској општини Вождовац, на 15 км јужно од Београда, кућа површине 105 квадрата продаје за 6.500 евра.
Породична кућа у Младеновцу, површине 134 квадрата, продаје се за 12.500 евра. Слична некретнина у Сурчину, који би ускоро могао да постане привредни и саобраћајни центар, површине 110 квадрата, кошта 12.800 евра, док је у Великој Моштаници, на београдској општини Чукарица, на продају кућа за 17.200 евра.
Тренутно је више десетина таквих кућа у понуди широм АП Војводине.
Нема општине у покрајини где нема бар једна породична кућа за продају, с тим што их је више ван седишта општина, а мање у самим општинским центрима. Заједничко за све је што су изграђене на великим плацевима, па имају и велика дворишта и изграђење помоћне објекте. Уз скоро сваку некретнину, осим основних података, стоје и фотографије, а прегледом понуде може се закључити да су ове непокрентосит најјефтиније у Банату.
На подручју општине Ковин (Банат) три куће су на продају, једна је у Мраморку и за њу није истакнута цена, друга се налази у Баваништу и кошта близу 4.500 евра, а трећа у Делиблату је двоструко скупља 9.000 евра.
И Чока је у Банату и седиште је локалне самоуправе. Једна кућа баш у Чоки продаје се за близу 4.300 евра, а друга у Црној Бари је напуштена, али са огромним плацем, кошта свега 1.594 евра.
Код нас се сваког сваког дана одржава бар једна лицитација на којој се продају куће, станови, возила, али и све остале ситне покретности, попут телевизора, кревета, ормара, комода, па чак и ситнијих попут пегли и књига. У питању су ствари грађана који касне у отплати кредита, лизинга или минуса банке, а чија је имовина заплењена и понуђена по нижим ценама како би се дугна овај начин отплатио.
Занимљиво је да је законом забрањено да се плене обућа, одећа, постељина, посуђе, неопходан намештај, шпорет, храна и огрев за три месеца, ордење, медаље и одликовања, лична писма, рукописи и инвалидска помагала, али само ако је дужнику неопходно за живот.
И док је у свету потпуно нормално посећивати лицитације и куповати имовину дужника, у Србији је овај вид стицања ствари, биле оне покретне или непокретне, и даље табу. Због тога, све ове некретнине али и ствари годинама остају без купаца.