НЕМА ВИШЕ ИЗВЛАЧЕЊА: Тодорићу спремају хапшење?!
Бивши најмоћнији пословни човек на Балкану сада ће морати да докаже где је новац који је добио кроз кредит од "Агрокора"
Док најбогатији бизнисмен на Балкану пише тужбу, извештај о "Агрокору" указује на његове малверзације. Проблем и зајам од 100 милиона евра који је узео од своје некадашње фирме.
Истовремено док Ивица Тодорић најављује казнену пријаву против садашњег принудног управника "Агрокора", објављен је у Загребу извештај који показује катастрофалне бројке у пословању највећег концерна на Балкану. Ванредни управник "Агрокора" Анте Рамљак поднео је такође кривичну пријаву против најодговорнијих људи у "Агрокору" и сада се очекује да ће Државно тужилаштво предузеће кораке који би могли да доведу и до захтева за хапшење Ивице Тодорића.
Где су паре? Тодорићу пријава јер је сакрио 8,2 милијарде куна
Лицемерни вапаји Тодорића: Ово је недопустиво, бројке из ревизорског извештаја су намештене
Између осталог, "Агрокор" је свом сада већ бившем газди одобрио кредит од 100 милиона евра, који овај никада није вратио, а Тодорић је лагао банке да компанија излази на берзу како би лакше добио кредите. Милијарде губитака су на свим странама, фризирали су се финансијски извештаји, лагале банке, поткрадала држава, и то је резултат пословања "Агрокора" последњих година.
Има и низ рачуноводствених грешака које би могле да покрену и хапшења водећих људи концерна, па је по многима и представљање ревизорског извештаја најава кривичног прогона самог Ивице Тодорића за којег нико у овом часу не зна где се налази. Само губитак "Агрокора" у прошлој години износи 1,5 милијарди евра, а финансијски стручњаци уочили су и многобројне неправилности и неприказане обавезе компаније. У овом часу су и много веће обавезе које "Агрокор" има према банкама и добављачима од вредности имовине.
Тодорић се свим силама трудио да прикаже добит и тако су "кројени" досадашњи извештаји о пословању, на основу којих је добио и кредит руске Збербанке. Међутим, Руси сматрају да је сада "Агрокор" национализовала хрватска држава, која треба да преузме и враћање 1,1 милијарде евра, колико је руска банка дала "Агрокору". Хрватска страна то енергично одбацује и тврди да нема говора о национализацији, већ да је реч о примени посебног закона како би "Агрокор" успео да консолидује пословање и подмири обавезе из Тодорићеве ере.
Објављивање целокупног извештаја о пословању свакако значи и крај Тодорићеве ере, колико год се он трудио да прикаже да му је компанија одузета. Бивши најмоћнији пословни човек на Балкану сада ће морати да докаже где је новац који је добио кроз кредит од "Агрокора", те како је могло да се догоди да се прикривају позајмице, трошкови пословања и да се годинама толеришу мнобројни пропусти који су и довели до слома компаније.
Подсетимо, још пре годину дана док је у Србији у медијима на делу била цензура по питању Агрокора, портал SrbijaDanas.com, иако суочен са притисцима, писао је о проблемима који су још тада били видљиви у овој хрватској компанији. Више пута смо писали руководству Агрокора, али смо увек добијали одговор како су они успешна компанија. Ипак, испоставило се супротно од њихових тврдњи. (Више о томе читајте ОВДЕ!)