Одлазак на пијацу више неће бити исти! Строги прописи у Србији: Уколико се оглушите следи казна од 25.000 динара!
Продавци откривају да махом планирају да у употребу врате папирне кесе, али сматрају да би требало да буде и обавеза купаца да носе цегере.
За нешто више од пет месеци одлазак на пијаце биће у потпуности промењен пошто ће од 1. јануара 2020. у престоници бити забрањене пластичне кесе.
Ова одлука, чини се, највише ће погодити продавце на зеленим тржницама, а ни они, али ни Београђани који се снабдевају на њима не знају како ће трговина изгледати од Нове године.
- Стварно немам идеју. Ја сваке недеље носим један или два цегера, али се роба прво убацује у пластичне кесе, не можете све да помешате. Сви воле да бирају робу, па не знам у шта ћемо убацивати воће и поврће пре мерења. Немам ништа против папирних кеса, али сумњам да би се исплатиле продавцима - каже суграђанка Тамара В.
Продавци откривају да махом планирају да у употребу врате папирне кесе, али сматрају да би требало да буде и обавеза купаца да носе цегере.
Имати викендицу у Србији је постао ПРАВИ ЛУКСУЗ: Папрене цене на дестинацијама за КОЈЕ НИКО НИЈЕ ЧУО!
Коначно одговор на то како је бити стјуардеса у Арабији: Прашина, 45 степени, али и фина зарада
ДРЖАВА РАСПИСАЛА ОГЛАС ЗА ПРОДАЈУ НЕПОКРЕТНОСТИ: Ево колико кошта вила на Дедињу и квадрат у Београду
- Да се ја питам, пластичне кесе бих сад забранила! Не бих чекала следећу годину. Свуда их има и само праве ђубре. То је ужасно - каже Драгана, једна од продавачица на Бајлонијевој пијаци, док њена комшиница Милка додаје да ће "користити фишеке и кесе од папира као некад".
Познат је феномен да у свакој кући у Србији постоји бар једна кеса пуна других пластичних кеса које стоје ту "злу не требало".
- Узимају и више кеса него што им треба. Не знам шта ће им, као да их скупљају! Стално траже да им дуплирам, плаше се да ће им пући кеса. Малопре је била жена која је тражила две кесе да би раздвојила везу першуна и везу мирођије - надовезује се продавачица Весна.
Ипак, намеће се питање да ли ће продукција папирних кеса бити додатни трошак у односу на досадашње јефтине пластичне. Здравко, продавац у рибарници на Бајлони пијаци, каже да не зна која ће алтернатива бити за пластичне кесе у његовом конкретном случају.
Село продаје девет кућа. Цена? МАЊА ОД ЈЕДНЕ ШОЉЕ КАФЕ!
Три питања која Бил Гејтс себи поставља данас, а о њима није размишљао у својим двадесетим годинама
ММФ извештај о Србији: Смањује се незапосленост, све већи број људи има посао
- Печену рибу продајемо у папирним фишецима, али ову живу не можемо да продајемо у папирним кесама нити у било чему папирном. То није логично! Једино ако нађемо нешто картонско, али и то би онда морало да буде обложено најлоном, што опет није добро - каже он.
Према последњим доступним подацима, откако су маркети, поједине пекаре и друге продавнице почели да наплаћују пластичне кесе, њихова употреба смањена је за 70 одсто.
Одлука Скупштине града Београда предвиђа казне за предузетнике који се оглуше о нови пропис од 75.000 динара, док ће физичка лица плаћати 25.000 динара.
БОНУС ВИДЕО: У овом граду се на посао ЂУБРЕТАРА чека пуних СЕДАМ ГОДИНА, а ево и због чега (ВИДЕО)