ОДЛИЧНЕ ВЕСТИ ЗА СРБИЈУ: До 2023. године Србија ће постати ДОМИНАНТНА ЕКОНОМИЈА у региону
Светске банке и ММФ изнеле прогноза да ће Србија до 2023. године бити доминатна економија у региону.
Процене Светске банке и ММФ су да ће до 2023. године Србија бити доминантна економија у региону, са стопом раста од четири одсто, а Светска банка чак предвиђа да тај раст може достићи и седам одсто.Они као доказ за то износе податак да је у прва четири месеца остварен буџетски суфицит од пет милијарди динара, што значи да ће бити више новца за плате и пензије и да је циљ да се подигне квалитет живота у Србији.
ОВАЈДИЛИ СЕ: Земље које су највише профитирале од увођења Приштинских такси
Детаљни списак путарина: Од 1. јула наплата на јужном краку Коридора 10, а какве су цене на путу ка Грчкој
СРПСКОМ ГРАДУ ХИТНО ТРЕБА 400 РАДНИКА: Уколико је ваша професија на СПИСКУ - обавезно се јавите
Саветују такође да већи део новца предвидимо за инвестиције, али и да наставимо и са растерећењем привреде, смањењењем пореза и доприноса. Највећа тема би требала бити како да пронађемо нове изворе раста. Са њима би потврдили да остајемо на стопи раста од 3,5 одсто, али неопходно је још више инвестиција да би наша економија још више расла. Управо улагања дижу нашу економију, стварају услове за више новца како би расле плате и пензије.
Потврђују податке Еуростата у погледу стопа раста у Европи за 2018. годинм и да је Србија по томе међу топ десет земаља у Европи. Процене су Светске банке и ММФ да ће до 2023. године Србија бити доминантна економија у региону и предвиђају стопу раста од четири одсто. Светска банка чак предвиђа да можемо достићи и седам одсто.
Конференција са ММФ-ом бити одржана у уторак.
Ове године у буџету је предвиђено 220 милијарди динара за капиталне инвестиције, а са Међународним монетарним фондом (MMF) наше институције разговарају како да још више повећају улагања, јер се то враћа дупло у наш БДП.
Осврћу се и на учешће српске грађевинске индустрије у изградњи ауто-путева и других капиталних инвестиција у Србији. Запошљава се српска грађевинска индустрија. Наши грађевинари су завршили Коридор 10. Такође, наши радници раде и у Београду на води. Управо кроз ангажовање грађевинске индустрије, ради целокупна индустрија и то доприноси расту БДП-а. И кинеске компаније такође ангажују као подизвођаче српске фирме, наводе између осталог стручњаци поменутих финансијских институција.
Привредни раст Србије прошле године био 4,3 одсто, што је једна од највећих стопа раста у Европи.
Почела изградња и деонице Турског тока код Велике Плане (ФОТО)
ДАН ЗА ПАМЋЕЊЕ! Вучић на Коридору 10: "Оптуживани смо за нереалност, а пробудили смо Србију!" (ФОТО/ВИДЕО)
Конобари решили да ЗАВУКУ ГРАЂАНИМА РУКУ У НОВЧАНИК: На помолу ОБАВЕЗАН БАКШИШ, а сума није мала!
Када погледате шта доприноси расту БДП-а, осим потрошње и индустрије, доминантан је раст грађевинске индустрије. Сваки вид улагања доводи нове инвестиције, јер нема улагања уколико немате добре путеве. Инвеститори желе да виде да њихова роба или сировине брзо долазе до фабрика, као и да њихови производи брзо могу да се извезу из Србије. По том питању урађено је много, највише у региону, то резултати и показују, закључили су стручњаци ММФ-а и светске банке.