ОДЛУЧЕНО: Другачије радно време продавница у време ванредног стања, па чак и викендом
За пензионере посебан дан за набавку
Радно време у малопродајним објектима, у време ванредног стања због пандемије COVID 19, требало би да буде организовано тако да рад са потрошачима почиње најраније у 7 и завршава се најкасније у 18 часова, а недељом до 15 часова, закључено је на данашњем састанку Расима Љајића, потпредседника Владе Србије и министра трговине туризма и телекомуникација, Марка Чадежа, председника Привредне коморе Србије са представницима трговинских ланца.
СРПСКИ ЛЕКАРИ ЗАХВАЛНИ НА ПОДРШЦИ ГРАЂАНА: Победићемо заједно, пораз није опција
ДЕКА БРАНА ЈЕ ПРАВИ ПРИМЕР УЗОРНОГ СРБИНА: Поштује све мере, сам прави маске и време користи за свој ХОБИ (ВИДЕО)
Слика из продавнице у Београду која ће вас натерати да ставите "прст на чело": Зар смо стварно има потребе овим (ФОТО)
Трговци, министарство и ПКС сагласни су да се у време ванредног стања снабдевање најстаријих суграђана организује недељом у раним јутарњим часовима, како би им се омогућило да обаве куповину под посебним условима заштите.
Како је истакнуто на састанку, трговински ланци и продавнице снабдевени су свим животним намирницама, залихе су стабилне, испоруке редовне и по потреби повећане, тако да нема разлога за стварање личних залиха хране и других производа.
Представници трговинских ланаца указали су да пословање прилагођавају новонасталим условима, да захваљујући пожртвованости запослених, успешно одговарају захтевима тржишта и повећаној потражњи потрошача за неким производима, као и да су залихе у складиштима стабилне.
Министарство трговине туризма и телекомуникација, Привредна комора Србије у сталној су комуникацији са представницима трговинског сектора како би заједнички што ефикасније одговорили свим изазовима.
Министарство и Комора препоручују свим локалним самоуправама да се придржавају закључака о радном времену трговаца током ванредног стања.
За више информација о корона вирусу можете контактирати 064 8945 235 (број који је отворило Министарство здравља), затим Институт за јавно здравље Србије "Др Милан Јовановић–Батут" (ул.Др Суботића бр.5, 11000 Београд; Тел: 011 2684 566) или институте/заводе за јавно здравље на територији на којој боравите.