ОВО МОДЕРНА ИСТОРИЈА НЕ ПАМТИ: Пољаци казнили сами себе да би се додворили љубљеним Американцима
Ради се о пловилима "Кребс гео" и "Кребс џет"
Можда сте мислили да је тешко да ће у модерном свету либералног капитализма једна "европска демократија" радити директно против сопствених економских интереса, али пољска "љубав" према Американцима и њихов улизичко-поданички положај према САД-у, уз мржњу Русије и свега руског, довела је до тога да - веровали или не - Пољаци сами казне своје бродове који учествују у изградњи гасовода "Северни ток 2"!
БРОЈ ЈЕДАН ЈЕ ОБИЛАЗНИЦА ОКО БЕОГРАДА: Тренутно се ради 306 км ауто-путева и брзих саобраћајница
ВЕЛИКИ КОРАК ЗА БАТАЈНИЦУ: Почела изградња надвожњака у насељу Шангај, најављене нове инвестиције (ФОТО/ВИДЕО)
ИСПЛАТИ СЕ БИТИ ПОЉОПРИВРЕДНИК: Дуг је списак помоћних објеката на које нема пореза и нема никакве наплате
Наиме, Пољска је увела санкције против два брода, која су укључена у изградњу гасовода "Северни ток 2", преноси портал "Бизнис алерт", позивајући се на заменика министра за инфраструктуру те земље Гжегожа Витковског.
Како је саопштио, ради се о бродовима "Кребс гео" и "Кребс џет" немачког бродовласника, који су регистровани у Поморској комори Гдањска.
Према речима министра, њихови документи сада нису валидни и сматраће се објектима који крше санкција, уведених против руског гасовода. Витковски је истакао да ниједан брод, који плови под пољском заставом, не може да угрожава економске интересе Варшаве, додајући да Пољска не жели да има икакве везе са наведеним објектима.
- Није нам битно шта превозе уколико то не угрожава економске интересе наше државе. Та два брода су у последње време активирала рад на изградњи "Северног тока 2". Од петка ти бродови не би требало да се појављују у пољским водама. У супротном, имамо право да их задржимо на провери - прецизирао је пољски министар.
Пројекат "Северни ток 2" подразумева изградњу два крака гасовода, чији ће укупни капацитет износити 55 милијарди кубних метара гаса годишње, од обале Русије, преко Балтичког мора, до Немачке. У изградњи гасовода учествују бројне европске компаније.
Против изградње гасовода "Северни ток 2" активно се боре Сједињене Америчке Државе, које желе да продају свој течни природни гас у ЕУ. САД су увеле санкције гасоводу у децембру 2019. године, услед чега је швајцарска компанија "Олсиз" била приморана да заустави радове на полагању цеви.