НЕ ОПРАШТА СЕ НИ НЕПЛАЋАЊЕ НИ КАШЊЕЊЕ! Грађани Србије до сутра ако не измире ову обавезу ПАПРЕНО плаћају казне
Рок за пореза на имовину за први квартал ове године истиче сутра, 14. фебруара, а уколико се ова обавеза не плати на време може папрено да кошта сваки дан кашњења.
Многе локалне самоуправе по Србији подигле су износе пореза на имовину за ову годину. Оно што је остало исто јесте да се не прашта ни неплаћање ни кашњење.
Порез се плаћа у четири рате: прва до 14. фебруара, друга до 15. маја, трећа до 14. августа и четврта рата се плаћа до 14. новембра, што је исто као и ранијих година. Оправдање за кашњење неће бити ни за оне обвезнике који још увек нису добили решење од локалних самоуправа јер је тако законом регулисано.
АКО ЖЕЛИТЕ РАНИЈЕ У ПЕНЗИЈУ - МОЖЕТЕ! Ово су услови и потребна документација, али постоји једна цака која ће да вас кошта
ЕВО КАДА ПОЧИЊЕ ПРИЈАВА ЗА ПЕНЗИОНЕРСКЕ КАРТИЦЕ! Мали најавио сјајне вести: Улажемо у животни стандард грађана Србије
ТЕК ЋЕ ДА РАСТУ РАТЕ! Уколико имате кеш или стамбени кредит, ово морате да знате - све већи удари на кућни буџет
Додуше таквих је мало јер их је већина управа за јавне приходе већ доставила на адресе грађана па су упознати о свом укупном пореском задужењу за ову годину и довољно је да уплате једну четвртину од оног што им је прописано. Они пак који још увек немају овај папир, рату треба да уплате на основу задужења из прошлогодишњег решења јер то што се касни са доставом, не значи да ће држава, ако ову обавезу не измире на време, каснити са каматама али и казнама.
Такав је закон и ко га не поштује неће му се исплатити, јер не само што ће му се за сваки дан кашњења зарачунати затезна камата, која је око 10 одсто на годишњем нивоу, већ ризикује и да плати казну од 50.000 динара по неплаћеном кварталу.
- Грађани који не поштују прописане рокове за плаћање пореза на имовину могли би бити кажњени са 50.000 динара за сваки квартал за који није плаћена рата пореза. За годишњи порез на имовину законодавац је прописао кварталне рокове плаћања што значи да се непоштовање прописаних рокова сматра нередовним измиривањем обавеза - каже Ђерђ Пап, стручњак за порезе.