Привредна комора пружа снажну подршку привредницима на југу Србије!
Бранислава Симанић и Шаип Камбери потписали су Споразум о сарадњи између ПКС и Општине Бујановац и свечано отворили Шалтер за предузетнике.
Привредници који послују на југу Србије могу да рачунају на подршку ПКС, како у активностима на унапређењу привредног амбијента и отклањању препрека пословању, тако и у раду на развоју предузетништва, проналажењу пословних партнера, повољних извора финансирања, наступу на страним тржиштима, едукацији, дигитализацији пословања, информисању и низу других питања, порука је данашње седнице Парламента привредника ПКС-РПК Јабланичког и Пчињског управног округа, која је одржана у Бујановцу.
Отварајући скуп, Слађан Дисић, председник Парламента привредника и директор Компаније СИМПО, Врање, истакао је да је одржавање седница изван седишта регионалних привредних комора, у јединицама локалне самоуправе, добар пример новог начина рада ПКС која сада, у непосредном контакту са привредницима, много потпуније, брже и ефикасније сагледава њихове потребе и успешно одговара на захтеве својих чланова.
ОВО ТРЕБА ДА ЗНАТЕ ПРЕ КУПОВИНЕ СТАНА! Што пре резервишете, боље ћете проћи, а посебно водите рачуна о ИНВЕСТИТОРУ!
РАЗВОЈ ДИГИТАЛИЗАЦИЈЕ ЗА БОЉИ ЖИВОТ ГРАЂАНА: Брнабићева на "Блиц панелу" представила Србију као лидера у тој области! (ФОТО)
Да ли вам се десило да вам на кућну адресу стигне ТУЂИ РАЧУН? ЕВО КАКО ТО БАНКЕ РЕШАВАЈУ!
Шаип Камбери, председник Општине Бујановац, позвао је привреднике да искористе добру сарадњу ове општине са ПКС и користе услуге новоотвореног Шалтера за предузетнике, како би добили све информације и услуге које им могу бити од користи у свакодневном пословању. Циљ је, како је истакао, јачање привтног сектора и отварање нових малих и средњих предузећа.
Весна Вучетић, директорка Сектора за управљање ризицима и ризицним пласманима Фонда за развој Србије, упознала је привреднике са кредитним линијама Фонда и указала да је у 2020. фокус на инвестициоом, дугорочном, финансирању. На иницијативу ПКС, за привреднике који послују у неразвијеним општинама предвиђени су посебни услови, бесповратна средства и до 40 одсто, као и повољне камате од један до две одсто годишње.
О учешћу ПКС у поступку креирања прописа од значаја за привреду и мера економске политике, као и о активностима, услугама и сервисима ПКС говорила је Нермина Љубовић, директорка Директората за парламенте привредника ПКС, а о програмима ПКС за подршку предузетницима Бранислава Симанић, директорка Сектора предузетништва ПКС.
Данашњи скуп привредника у Општини Бујановац организован је као једна у низу активности друге фазе програма "Решавање питања задужења и престанка пословања привредних субјеката у региону Западног Балкана", који ПКС реализује у сарадњи са Министарством привреде, Министарством правде, Међународном финансијском корпорацијом - чланицом Групе Светске банке и уз подршку Владе Швајцарске, коју представља Швајцарски секретаријат за економске послове.
Циљ програма је смањење ризика пословања и унапређење оквира и праксе несолвентности, побољшање положаја поверилаца, заштита пословања економски одрживих компанија, као и већа сигурности за нова улагања. Посебна пажња у програму посвећена је мерама и поступцима за очување виталности компанија, правовремено реаговање на захтеве тржишта, избегавање кризе, оздрављење и реструктурирање пословања и решавање проблема коришћењем расположивих инструмената на које програм указује (медијација у привредним споровима, споразумно финансијско реструктурирање, стечајни поступак), о чему су привредницима говорили професор др Дејан Ерић, декан Београдске банкарске академије, др Љиљана Матић, судија Привредног суда у Београду и Божана Јакишић, виши саветник у ПКС.
Како да "само гледам" постане куповина? Трикови помоћу којих продавци МАМЕ КУПЦЕ
Антић на Министарском састанку у Торонту – Србија водећа рударска земља у региону
СНАЖАН РАСТ БИТКОИНА: Најпопуларнија криптовалута после оштрог пада доживела узлет
Ова воћка Србима доноси ПРАВО БОГАТСТВО! Простире се на 2.500 хектара, а извозимо је у чак ПЕТ ЗЕМАЉА!
Динар није ни прецењен ни потцењен: Због чега је српска валута једна од најреалнијих?