Важно је да се носи маркирано, па макар било и половно: Секенд хенд радње ничу по Србији као печурке после кише
Секенд хенд радње у Србији су веома популарне, ничу на сваком кораку, а у њима гардеробу познатих светских брендова редовно пазаре и они добростојећи.
Претпоставка је да радњи половне одеће у Србији има око 1.000, а тачан број се не зна јер се многе воде као класичне продавнице. Те 2017, када су постале актуелне, било их је 592, од којих 119 само у Београду.
ПРЕКО НОЋИ ПОСТАО МИЛИОНЕР: Лото џокер вредан седам милиона отишао у Тополу!
Од сутра доступно још ШЕЗДЕСЕТ ХИЉАДА ваучера за летовање у Србији
"Из године у годину веће пензије, младе ћемо вратити из иностранства!": Председник о светлијој будућности Србије!
За свакога понешто
Продавци из секенд хендова кажу да ту има за сваког понешто, да је радњи и бољег и лошијег квалитета и да се та разлика види и у цени. Понеки једном недељно имају и акцијски дан, када се свака ствар може пазарити по 200 динара.
- Има разних купаца, и образованих и необразованих, свих генерација, те уопште не стоји да су то радње где купују само сиромашнији. Овде купују и они који имају доста пара јер знају да ће наћи брендиране, а јефтине ствари. У понуди имамо разне брендове, по један комад и не можете да купите нешто што већ неко има - објашњава продавачица из једног секенд хенда у Београду.
Додаје да имају и крзно и кожу, те да су јакне од 600 до 6.000 динара, џинс од 300 до 1.000, мушки сакои и панталоне иду од 500 до 1.000.
Капут за 400 динара
Ј. П. из Београда већ неколико година редовна је муштерија секенд хендова иако има солидну плату.
- Недавно сам купила прелеп, маркирани капут за 400 динара. У обичном бутику био би више од 10.000. Барем једном недељно посетим секенд хенд и углавном нађем нешто занимљиво, а притом не изгледа офуцано. Неколико пута сам пазарила нове крпице, са све етикетом - прича Ј. П.
Да у секенд хенд радњама налази и свечане и квалитетније ствари, каже и В. Б. из Београда.
- Све је чисто и испеглано, као да није радња половне робе. У том бутику редовно нађем цео аутфит, ципеле, панталоне, кошуљу, ешарпу и накит и све то за 2.000 динара - каже В. Б.
Одраз сиромаштва
Горан Паповић, председник Националне организације потрошача Србије, наводи да су секенд хенд радње најпре одраз сиромаштва.
- Србија више не треба да буде депонија Европе, поправља се наша економска ситуација. Истина је и да неки тамо купују само како би носили "версаће", "шанел", "бос"... Попут оних који су јели лажни кавијар, али није битно што је лажни, битно је да је кавијар. Потрошачима саветујемо куповину у безбедним бутицима јер у секенд хенду нема рекламације и ту немамо никакву надлежност - наводи он.
Инвеститори са НЕСТРПЉЕЊЕМ чекају 12. мај: ОВО ће бити "дан Д" за биткоин
Могуће оснивање фонда за ПОВРАЋАЈ пореза на донације до друге половине године?
ПРОДАЈУ КУЋЕ ЗА ЈЕДНУ КУНУ: Хрвати у великој кризи, ево који су услови
Швајцарци потписују наше некретнине: Чак 30 посто домова ван пореске евиденције!
НИКО НЕЋЕ ДА РАДИ, А ПЛАТА ЈЕ 70.000 ДИНАРА: ''Не можете да нађете човека који ће да ради овај посао''