СРПСКА ЕКОНОМИЈА ЈЕ НАЈБОЉА У ЕВРОПИ: Стигла потврда Еуростата
Појединачно су све друге земље у Европи имале много већи пад
Из Министарства финансија кажу да најновији подаци Еуростата, који су данас објављени, недвосмислено потврђују да је економска политика Србије исправна, јер има најмањи пад БДП-а у Европи у трећем кварталу ове године.
ГАСТРОЕНТЕРОЛОГ УПОЗОРАВА: Можете направити опасну грешку ако узимате пробиотик уз антибиотик
КАКО СУ ХРВАТИ ОТЕРАЛИ ШАРАНОВИЋА ИЗ ТРКЕ ЗА КРАШ? Годину дана касније испливавају невероватни подаци
У писаној изјави достављеној медијима, наводи се да пад БДП-а Србије у трећем кварталу у односу на прошлу годину износи -1,3 одсто, и то је, истичу, одличан резултат, имајући у виду да је пад у еврозони -4,4 одсто.
Појединачно су све друге земље у Европи имале много већи пад.
То званично потврђује Европски завод за статистику у свом данашњем извештају. Резултат је одличан и показује колико је наша економија постала отпорна, као и да смо успели да нађемо праву меру у овим изазовним временима. Из министарства уверавају да ћемо и на крају ове године бити најбољи.
Према оценама министарства Србија успева да одолева великим економским последицама кризе, због чега је поред повећања пензија и минималне зараде од 1. јануара, планирано и повећање плата у јавном сектору. За здравствене раднике то ће бити повећање од пет одсто, а за остале запослене у јавном сектору најпре повећање од 3,5 одсто, а затим од 1. априла и њихове зараде укупно ће бити веће за пет одсто.
ВУЧИЋ У БАТАЈНИЦИ: Постављен камен темељац за нови интермодални терминал, најављена помоћ државе (ВИДЕО)
СТИГЛА НОВА ПОРЕСКА ПРАВИЛА: Ова земља од 2022. опорезује и мито, рад на закону трајао годинама!
Кажу да ће Нацрт Закона о буџету за 2021. годину бити на седници Владе Србије до краја следеће недеље.
Осим повећања плата од 1. јануара, из министарства каже да ће медицински радници до краја следеће недеље добити и једнократну помоћ од 10.000 динара, а на иницијативу председника Александра Вучића. За то је издвојено око 12 милиона евра.
Наше јавне финансије су и даље стабилне и нећемо угрозити макроекономску стабилност, кажу из министарства.
Подсећају и на пакет економских мера који је спроведен, а који је помогао да се очува српска привреда, за шта је током ове године издвојено укупно око 690 милијарди динара, односно 12,5 процената БДП-а.
Констатују да је управо тим мерама спречен пад привредне активности, раст незапослености, да су очувани производни капацитети привреде, животни стандард и обезбеђена ликвидност.
Из министарства истичу да ће бити никад већих улагања у капиталне пројекте и да влада остаје посвећена пројекту "Србија 2025", који треба да доведе до тога да за пет година просечна плата буде око 900, а просечна пензија већа од 430 евра.