ОД ЦЕНЕ УШИ ОТПАДАЈУ! Вредност квадрата на нашој планини премашила сва очекивања - Београд испадне као најповољнији
Наставља се продаја скупих станова. Квадрат у неким деловима Копаоника вреди 4.000 евра
На једној од наших најпопуларнијих планина потражња за некретнинама не јењава, што потврђује и недавна продаја стана од 50-ак квадрата, у центру Копаоника.
ДАНАС ОД 15 САТИ НОВЕ ЦЕНЕ ГОРИВА У СРБИЈИ: Очекује се поскупљење дизела и бензина?
БРЗИ "СОКО" ПРЕМАШИО СВА ОЧЕКИВАЊА: Уводе се додатни поласци, огромно интересовање грађана
САДА БРЖЕ ДО МОРА У ЦРНУ ГОРУ! Отвара се прва деоница ауто-пута до Бара, позната ЦЕНА ПУТАРИНЕ
Наиме, иако тржиште рапидно расте, малтене откако је наступила пандемија, мало ко је могао да наслути да ће за само три године - цифра бити дуплирана.
Али, управо то се сада дешава.
Још 2019. Копаоник је држао јачу просечну цену за стамбени квадрат, у јеку потражње и градње. Притом, понуда није могла да сустигне велико интересовање.
Сада је оно још израженије.
Од неких 1.500, брзо се стигло до 2.000 евра, а сада већ и до 3.000, 4.000 евра у неким деловима, тј. на најбољим копаоничким локацијама. Тако је омањи стан, од 50 м2, продат за чак 200.000 евра.
Ту је такође битно истаћи да је ова квадратура уједно и најтраженија. Стан од 50 квадрата је идеалан за личне потребе, посебно ако вам треба за повремено коришћење, а осим тога - добар је избор ако се одлучите за издавање.
Копаоник је годинама уназад препознат као планина са великим потенцијалом, заједно са Златибором, те овде у сваком смислу имамо ситуацију да атрактивност и потражња диктирају цене.
Како смо писали и током сезоне, цена иде и до 5.000 евра, па и више, а и само зимовање постало је луксуз. Забележене су и несвакидашње цене хране и пића у локалима.
Како се поново ближимо лету и лепом времену, очекује се да буде повећана потражња и за кућама и луксузним вилама, са базеном, што је тренд који нас прати од периода короне - када се јавила потреба за изолацијом у природи.
Цене такође скачу и на Космају, Дивчибарима. Притом, треба имати у виду да на цене некретнина утиче и поскупљење материјала, као и њихова несташица на тржишту.
Конкретно, говоримо пре свега о челику и алуминијуму. Ту је и руско-украјински сукоб, а познато је да је Русија значајан снабдевач светских земаља - управо алуминијумом.