СВЕТ ТРЕСЕ ЗЛАТНА ГРОЗНИЦА: Ових шест земаља имају НАЈВЕЋЕ резерве ЗЛАТА у свету
Златна грозница тресе цео свет и није гомилање злата само опсесија лидера у Источној Европи
Највеће резерве тренутно имају Сједињене Америчке Државе, Немачка, Италија, Француска и Русија, а злато код појединих великих сила чини чак 70 одсто њихових укупних девизних резерви.
ЗАДУЖЕНОСТ КОМПАНИЈА САМО ШТО НЕ ЕКСПЛОДИРА! Сваког тренутка може да дође до НОВЕ ЕКОНОМСКЕ КРИЗЕ, а ГРАЂАНИ су на удару
Колико год им Американци завртали руку, Бугари ће морати да нам пусте гас!
Завладала златна грозница: У Источној Европи све популарније златне полуге
Вашингтон држи највеће светске резерве злата у вредности од 8.407 тона, што чини више од 75 одсто националних девизних резерви. Око 60 одсто злата САД наводно чува у Кентакију, нешто око 20 одсто у Њујорку, и нешто мање од тога у Денверу у Колораду. Интересантно је да Америчке Федералне резерве (ФЕД) нису биле претерано активне у куповини злата, као што је то случај са другим земљама, посебно Мађарском, Пољском и Турском.
Највећа европска економија и држава која одмах иза САД има највеће златне резерве је Немачка. Бундесбанка тренутно поседује 3.483 тона злата, што чини више од 70 одсто немачких девизних резерви. Већину злата чува у сопственим трезорима, а остатак у Лондону и Њујорку. Резерве које је својевремено чувала у Француској повукла је у сопствене трезоре пре две године, а у циљу веће политичко-економске стабилизације земље.
Са 2.534 тона злата у својој благајни, Италија се налази на трећем месту. Ова сума чини скоро 70 одсто девизних резерви земље. Према политици коју је усвојила Банка Италије, злато је најсигурнија инвестиција у времену економских превирања, али и заштита од нестабилности америчког долара.
У Паризу наводно има 2.518 тона племенитог метала, што чини око 60 одсто укупних француских девизних резерви. Марин Ле Пен, председница Националног фронта, у више наврата позивала је на замрзавање продаје националног злата, као и на репатријацију свих француских полуга које држе стране државе.
Са масовном куповином злата, Русија је почела након глобалне финансијске кризе 2008. године, када су руске златне резерве износиле свега 519 тона злата.
Током протеклих шест година, руска централна банка изградила је позитиван однос према куповини злата. У 2017. години, ова држава је избацила Кину са листе пет највећих власника злата, а данас поседује златне резерве од 2.149 тона.
Око 67 одсто резерви налази у трезорима централне банке у Москви, а остало је у Санкт Петербургу и уралском граду Јекатеринбургу.
Званично, Кина је 2008. године имала 600 тона злата у девизним резервама, да би на крају прошле године ова количина нарасла на 1.852 тоне. Незванично, кинески подаци о златним резервама, генерално се не сматрају претерано поузданим. У октобру 2016. Кина је престала објављивати податке о количини купљеног злата, да би их потом поново почела објављивати, што је показало да Кина у просеку сваког месеца купи по 10 тона злата.
Након Кине, Швајцарска, Јапан и Холандија највеће су силе по износу златних резерви.
И Немци иду у арбајтинг! Високообразовани се исељавају МАСОВНО, а знате ли КУДА БЕЖЕ?
ПУТИН ЈАСАН: "Русија не намерава да прекине транзит гаса преко територије Украјине"
ПРЕШИШАО МОЋНУ АЛИБАБУ: Нафтни гигант саудијског принца постала НАЈВРЕДНИЈА КОМПАНИЈА на свету!
И Немци иду у арбајтинг! Високообразовани се исељавају МАСОВНО, а знате ли КУДА БЕЖЕ?
МЕДВЕДЕВ ЗАГРМЕО: "Ако нас искључите из платног система, схватићемо то као ОБЈАВУ РАТА!"